Батьки учнів девʼятих класів «Авторської школи Гузика» звернулись до депутатів Южненської міськради із проханням відмінити рішення ради про трансформацію навчальних закладів.

Батьки школярів звернулись до секретаря ради Ігоря ЧУГУННИКОВА та депутатів постійної комісії з питань соціальної політики, освіти, молоді, спорту та фізичної культури.

Про це голова комісії, депутат Олександр ДІДЕНКО, повідомив на сесії міськради.

Нагадаємо, що мова йде про трансформацію шкіл Южного, за рахунок якої у місті замість чотирьох ліцеїв буде три гімназії, один ліцей та окрема початкова школа. Розпочати реорганізацію планують з 2024 року.

У листі батьки зазначають, що згідно Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти», місцева рада мала б дослухатись до думок батьків та учнів. Попри це, як зауважили батьки, їхньої думки до уваги не взяли.

«Наші діти з першого класу відвідують цю школу, яка перша в Україні отримала статус Авторської ще в 1989 році. Ми, батьки, задоволені якістю навчання й кваліфікацією педагогів, про що свідчать результати районних і обласних олімпіад. Наші діти пишаються, що навчаються у такій чудовій школі»,— написано у листі.

Батьки просять залишити Ліцей №3 у статусі авторської школи до 2027 року, адже саме до цього часу було відтерміновано реформу старшої школи.

Як зазначив Олександр ДІДЕНКО, Ігор ЧУГУННИКОВ відмовив батькам у задоволенні їхнього звернення, тож депутати звернулись до міського голови, аби відмінити рішення Южненської міськради про реорганізацію шкіл.

Також депутат додав, що наразі профільне Міністерство не розробило положення про ліцеї та авторські школи.