Ревізію провели депутати Южненської міської ради в укритті Ліцею №1, на ремонт якого витрачено близько 14 мільйонів гривень. Річ у тому, що від батьків надходять скарги на незадовільний стан приміщення, а саме на ситуацію із вентиляцією у сховищі. За їхніми словами, в укритті надто спекотно та душно, через що знаходитись там під час довгих повітряних тривог надто складно.

То ж до школи завітали семеро обранців: Оксана ВОРОТНІКОВА, Максим КУШНІР, Олександр ДІДЕНКО, Світлана ВИШНЯ, Сергій КОЗАК, Олександр ГРЕЧКІН, Олег ТРОСТЯН. Під час перевірки виявились суттєві зауваження.

Укриття Ліцею №1, нагадаємо, відчинило свої двері 1 вересня 2023, із початком нового навчального року. На його ремонт було витрачено близько 14 мільйонів гривень, а додатково ще 1,5 мільйони – на меблі.

Сховище розраховано на 600 осіб, через що Ліцей №1 є єдиним навчальним закладом міста, який школярі відвідують потижнево. Та сама наявність укриття дозволила школі приймати до себе учнів.

Адміністрація школи запевняє, правила щодо вмісту укриття притримуються завжди.

Загалом, укриттям вчителі та учні задоволені, та певні проблеми таки бентежать, зазначає директорка Ліцею №1 Ольга КНИШУК.

«Коли ми спускаємося в укриття з дітьми і перебуваємо там тривалий час, то дихати надзвичайно важко. Це діти, вони не сидять на місці, вони рухаються. Крім того, вони приходять зі своїми смаколиками, приходять після уроку фізкультури, після перерви… Мені здається, вентиляція увімкнена не на повну потужність, хоча нас переконують, що це повна потужність. У такому разі, як на мене, мабуть, вона не відповідає нашим потребам. Надзвичайно важко перебувати в приміщенні, коли там величезна кількість дітей. Наприклад, коли у нас була половина від зазначеної кількості осіб, які можуть там перебувати, я дозволила батькам перевірити укриття. І саме вони, як раз, зазначили, що дихати важко».

Депутат Южненської міськради Олександр ДІДЕНКО зазначив, що його син вчиться у цьому Ліцеї та також жаліється на вентиляцію.

«Діти там сидять у спеку. Мій син навчається у цій школі. І він каже, що там така спека, що це нестерпно. Діти виходять звідти мокрі. Нащо тоді таке бомбосховище без вентиляції»,— зауважив Олександр ДІДЕНКО.

Начальник управління капітального будівництва Южненської міськради Геннадій МАРТИНОВ розповів, що про скарги на вентиляцію знає.

Одним з можливих причин спеки у приміщенні начальник УКБ називає спеку на дворі, адже вентиляція бере повітря саме з вулиці. Тож, наприклад, у вересні, коли температура повітря сягає 30 градусів, ним і дихають школярі. Кондиціонування приміщення укриття не передбачено.

«Коли ми починали будівництво, я одразу казав, що ми будемо працювати за нормами ДБН, які лише зараз вступили в дію. Згідно цієї норми, у нас мало бути 10 кубічних метрів повітря/годину на одну людину. Коли ми запускали систему вентиляції і приймали її, ми зробили комісію, зробили заміри і у результаті отримали навіть більше зазначеної норми повітря»,— зазначив Геннадій МАРТИНОВ.

Крім цього МАРТИНОВ додає, що вентиляція потребує обслуговування. Наразі управління очікує комерційну пропозицію щодо цього, аби надати її школі. Про яку додаткову суму йде мова, чиновник поки що не знає.

На додачу, адміністрацію школи хвилює проблема цвілі, яка виникла нещодавно.

У деяких місцях, зокрема, тих, над якими знаходяться вбиральня та ґанок школи, зʼявилась цвіль, через підвищену вологість.

Депутат Олександр ДІДЕНКО впевнений, так сталось через неутеплений фундамент. Та начальник УКБ запевнив, грибок піде як тільки у школі повноцінно запрацює опалення, завдяки якому проблемні місця просохнуть. Крім цього, працювати треба і з самими проблемними місцями, аби волога не протікала до сховища.

Олександр ДІДЕНКО також зазначив, депутати планують ініціювати спільну зустріч із Геннадієм МАРТИНОВИМ у приміщенні укриття, аби разом розібратись у ситуації.

До того ж, у школі планується капітальний ремонт укриття у іншому крилі будівлі. Воно вміщатиме до себе іншу половину школярів, що дозволить усім ліцеїстам навчатись одночасно. Також окреме приміщення прийматиме до себе учнів Ліцею імені Чорновола. Попередньо, роботи розпочнуться навесні.