Южненці вкотре зустрілись біля памʼятника Захисникам Вітчизни, аби запалити свічки та вшанувати памʼять земляків, які загинули у боротьбі за свободу і незалежність нашої країни.

На Еспланаді Памʼяті у неділю, 3 грудня, волонтери штабу «Незламні» встановили нову конструкцію із фотографією полеглого захисника України Сергія Сергійовича МАЗУРОВА.

Сергій Сергійович МАЗУРОВ був бойовим медиком 1-ої стрілецької роти 245 окремого батальйону територіальної оборони 126 окремої бригади тероборони, молодшим сержантом Збройних Сил України.

Сергій Сергійович МАЗУРОВ віддав власне життя за Україну 13 листопада в районі населеного пункту Кринки Херсонської області. Загинув в наслідок отримання осколкового поранення.

Тиждень тому, напередодні 90-ї річниці Голодомору в Україні, Еспланаду Памʼяті було доповнено ще трьома світлинами захисників:

⁃ Миколи Георгійовича ГОЛОВЄЯ – командира 4 аеромобільного відділення 1 аеромобільного батальйону, молодшого сержанта Збройних Сил України військової частини А4350. Загинув 10 серпня 2023 року під час штурму переднього краю оборони противника в районі населеного пункту Роботине, Запорізької області.

⁃ Максима Геннадійовича ВАРЄШКІНА – водія 1 відділення кулеметного взводу військової частини А7096, солдата Збройних Сил України. Загинув під час виконання бойового завдання біля населеного пункту Новобахмутівка, Донецької області 2 березня 2023 року.

⁃ Геннадія Георгійовича СТЕПАНОВА – головного сержанта 2 стрілецької роти військової часини А7396, молодшого сержанта Збройних Сил України. Загинув 6 листопада 2023 року, в районі населеного пункту Козачі Лагері Херсонського району Херсонської області.

«Я хочу, щоб ви памʼятали: кожен портрет, який тут встановлюється, для нас є окремим болем, який ми взяли на себе. Це дуже важкий процес, бо з моменту обробки, отримання, установки проходить певний час і нам доводиться з цим зіштовхуватися. Прийміть наші щирі співчуття і памʼятайте, що ми завжди і до останнього будемо поруч із вами. Коли перша негода знесла частину еспланади, коли конструкції були повалені, до нас звернулись із пропозицією просто зняти на зимовий час нашу Еспланаду і відкрити її навесні. Наші дівчатка сказали, будуть руками тримати кожен портрет, але Еспланада буде стояти. Тому укріпили все так, що жоден вітер її не знищить. Я думаю, що ми зможемо вистояти до кінця і наша Еспланада Памʼяті також»,— сказав голова волонтерського штабу «Незламні» Юрій КВОЧКА.

Під час заходу рідні та близькі героїв змогли запалити свічки та покласти квіти до портретів. Сьогодні южненці згадали усіх загиблих військовослужбовців Южненської громади. На жаль, їх вже 41.

Редакція Фокусу приносить свої щирі співчуття родинам полеглих захисників.

Вічна слава та Вічна памʼять!