До Дня Державного прапора та Незалежності України міський музей виставив десять державних прапорів, кожен з яких має свою особливу історію. Експозиція розміщена у фоє Палацу культури “Дружба”. Виставка триватиме до кінця тижня.

Виставка присвячена “автографам війни” — бойовим та волонтерським прапорам. Важливо, що кожен з них у музеї зберегли саме таким, яким він приїхав з зони бойових дій. Деякі стяги вже зовсім понівечені, але так зберігають свою автентичність. 

Декілька тижнів тому на своїй сторінці у Facebook директорка музею Тетяна ЄРОШЕНКО закликала мешканців міста приносити свої прапори, які також представлять на виставці. Так, до шести прапорів, які складають музейну колекцію, додалися ще два. А під час нашого візиту мешканець міста приніс ще один прапор із зображенням логотипа 28-ї ОМБР імені Лицарів Зимового походу. 

“До свята, зазвичай, заведено оновлювати прапори, знімати старі і вивішувати нові. Але в нас зовсім інший формат. До Дня Державного прапора України ми навпаки, вивісили прапори витримані на вітрах, з вигорілими фарбами. В нас частина прапорів рвані та брудні, але це найдорожчі прапори, які є зараз. Прапори, які повʼязані із фронтом”,- розповіла директорка Южненського міського музею Тетяна ЄРОШЕНКО.

Один з експонатів представлено так: “Цей прапор 2014 року зберіг життя южненця на фронті”. 

У музеї розповіли, що мешканець Южного, який встав на захист України у 2014 році, виходивши з оточення, потрапив у страшну ситуацію. Того дня южненець разом із побратимами вийшли на дорогу з поля боя, на зустріч їм виїхала автівка. А от хто у ній захисникам було невідомо. Показавши беззбройні руки, южненець почав витягати з кишені прапор, працівницям музею свій вчинок він пояснив безвихіддю… Але він виявився шансом врятувати життя, показати, хто свій, а хто чужий, адже навпроти нього також стояли українські бійці.

Також на виставці є прапор з автографом Героя України Дмитра КОЦЮБАЙЛА, відомого за позивним “Да Вінчі”. Стяг захисник підписав ще у 2016 році, коли южненський медик Анатолій СТОДОЛА їздив на схід України, лікувати українських бійців. 

Від найбільшого стяга Палацу культури “Дружба”, який став важливим атрибутом багатьох міських свят і прикрашав фасад будівлі, лишився лише шматок.

Як розповіла Тетяна ЄРОШЕНКО, на початку повномасштабного вторгнення стяг виконав іншу функцію. Аби завісити назву міста на Якорі, при вʼїзді, вирішили покрити табличку тканиною. Тож великий прапор було порізано, ним закрили “Южне” та вказали напрямок ворогу, на випадок його приходу на нашу землю. Зараз будівлю Палацу культури прикрашає нове синьо-жовте полотно.