море в Южному зрнаку 8 червня
До южненського узбережжя почали допливати наслідки катастрофи на Каховській ГЕС. Зранку 8 червня читачі повідомили редакції ФОКУСУ про скупчення сміття та уламків у морі. Ми звернулися до начальника управління архітектури та містобудування Южненської міськради Сергія ОРИШАКИ, аби дізнатися як в місті планують очищувати наразі закритий через небезпеку для життя пляж і моер. Саме цьому управлінню підпорядковується екологічний відділ в місті.
Морально приготуватися побачити гіршу, ніж зараз картину радить головний архітектор міста. За прогнозами експертів вода та залишки життя ще будуть надходити близько двох тижнів. Взяти пробу для лабораторії аби дізнатися стан морської води біля южненського узбережжя неможливо — пляж заміновано. Екологічна інспекція проходитиме у межах порту “Південний”, де і проведуть заходи з ліквідації сміття, мастила та інших небезпечних відходів.
«Те, що відбувається зараз не є кінцевою точкою. Масштаби загрози та шкоди довкіллю колосальні і спрогнозувати чи вирахувати їх на даному етапі неможливо. Біосфера узбережжя також сильно постраждає. Враховуючи те, що до нас і аж до середини Одеси йде вода від Дніпровсько-Бузького лиману скільки нам чого принесе — ми не знаємо. І це тільки початок. У нас є інформація про сотні тонн мастила, які вже потрапили у воду. Є точна схема течій і ми розуміємо, що усе це принесе до нас», – розповів Сергій ОРИШАКА.
Та чи не найнебезпечнішим, з того, що приносить вода є міни! Потоки мільйонів тонн води з Каховського водосховища позривали мінно-вибухові загородження, які окупанти облаштовували на лівому березі. Про це повідомили в ОК “Південь”. Наразі велика кількість мін дрейфує у воді за течією. 8 червня одну з них викинуло на берег Одещини. Сили оборони знищили її. В Одеській ОВА вчергове просять мешканців області не гуляти узбережжям.
А от Сичавський ставок продовжувати відвідувати можна, водойма не повʼязана із Чорним морем, поповнюється від дощових вод та джерел у селі Сичавка. Тому відпочивальників та спортсменів, які тренуються на ставі екологічна небезпека омине.
Додаткові заходи для збереження екосистеми вжили у регіональному ландшафтному парку “Тилігульський”. 8 червня за рекомендацією Одеської обласної ради тут закрили шлюзи з’єднувального каналу Тилігул-Чорне море, щоб забруднена вода не мала можливості потрапити до акваторії лиману.
Читайте також: Трагедія на Каховській ГЕС не матиме негативного впливу на Тилігульський лиман – фахівець РЛП “Тилігульський”