На засіданні виконавчого комітету 25 жовтня, члени виконкому підтримали проєкт-рішення, який передбачає доповнення Еспланади памʼяті та її утримання за бюджетні кошти.

У Южненській громаді діє програма «Вшанування пам’яті загиблих захисників України». Вона передбачає низку заходів щодо вшанування памʼяті воїнів. Зокрема, один з заходів, а саме встановлення меморіальних дошок на будинках, а також у закладах освіти, вирішили відкласти до завершення війни.

Ще одним заходом є забезпечення фінансової підтримки неповнолітніх дітей загиблих військовослужбовців. До 18 років кожен з них отримує 5 тисяч гривень, що забезпечується з бюджету. На жаль, через продовження кривавої війни, кількість таких дітей збільшується.

Крім цього міськрада вирішила взяти на себе витрати з вшанування загиблих Героїв у вигляді Еспланади памʼяті.

Нагадаємо, її було відкрито у Южному біля памʼятнику Захисникам Вітчизни за ініціативи штабу волонтерів «Незламні». Тоді на відкриття прийшли і посадовці. Але раніше у міськраді говорили про те, що Алею славу планують зробити після завершення війни, мотивуючись тим, що наразі невідомо, скільки військовослужбовців громади доведеться поховати.

Та зараз волонтери вимушені просити мешканців міста про донати, адже, на жаль, кількість портретів збільшується. Перші світлини, виготовлені за донати, було відкрито у неділю, 22 жовтня. Тож не лишатись осторонь вирішило і керівництво громади.

На наступний рік планують закласти на цей пункт 83 тисячі гривень, розповіла начальниця відділу з питань внутрішньої політики і звʼязків з громадськістю Вероніка КЛІМОВА.

До себе на баланс Еспланаду візьме Фонд комунального майна. Програмний захід почне діяти з початку 2024 року. А до цього часу, якщо нові світлини зʼявлятимуться на Еспланаді памʼяті, вони будуть профінансовані мешканцями міста.