Учасники військово-патріотичної дитячо-юнацької гри «Сокіл-Джура» висадили дерева в памʼять про загиблих воїнів. Алея з’явилася на території храму Святих Петра і Павла Греко-католицької церкви.

Висадження дерев відбулось у рамках проєкту Центру професійного розвитку педагогічних працівників ЮМР «Книга Памʼяті». Першим етапом проєкту стали саме дерева, наступним, над яким вже працюють фахівці ЦПРПП, стане збір інформації про кожного з полеглих воїнів: спогади вчителів, родини, друзів.

Пізніше на Алеї планують встановити меморіал, де буде знаходитись QR код – перейшовши за ним, кожен бажаючий зможе більше дізнатись про людей, які віддали свої життя, стоячи на захисті України.

Як розповіла директорка ЦПРПП Алла МУШАРОВСЬКА, меморіал планують зробити у вигляді книги, адже вона є одним із символів освітян.

Крім Алеї Памʼяті Южненський ЦПРПП долучився до збору теплих шкарпеток для однієї з військових бригад. Наразі наші військові потребують вʼязаних шкарпеток розмірів 42-45. Допомогти захисникам і принести речі можна до Центру професійного розвитку педагогічних працівників, за адресою Приморська, 5.

Залучити саме учасників «Сокіл-Джура» освітяни вирішили через те, що у рамках гри проходить операція «Зелена хвиля», тож висадка дерев стане одним з етапів гри.

«У Всеукраїнській дитячо-юнацькій грі «Сокіл-Джура» головна ідея – національно патріотичне виховання, виховання ціннісного ставлення до Держави і ми маємо виховувати майбутніх захисників і захисниць. Ми вирішили обʼєднати висадку дерев із «Зеленою хвилею», адже вона якраз проходить у листопаді. Тому вирішили залучити наші рої, бо ці діти вже настільки накопичені цією інформацією і практикою, що я впевнена: ці діти – справжні патріоти нашої країни. Діти будуть дбати про ці дерева, бо це довготривалий процес, а не одноразова акція, і так ми будемо виховувати дітей у патріотичному руслі. Тільки таким чином, тільки патріотичними вчинками»,— розповіла Алла МУШАРОВСЬКА.

«Я вважаю цю ідею дуже класною. Бо це дуже вагомий внесок нас, як учнів, як учасників «Сокіл-Джури» для нашого міста і для памʼяті про наших захисників. Про такий захід ми точно будемо згадувати ще багато років, бо будемо ходити біля церкви, бачити алею і знати, що одне з цих дерев посадили особисто ми. Я дуже радий, що я причетний до цього, бо хочу залишити свій слід і так виразити свою вдячність героям, які загинули за нас»,— розповів учень Ліцею №1 Владислав ДИВОГРИЦЬ.

Місцем для Алеї Памʼяті обрали Храм Святих Петра і Павла Греко-католицької церкви, адже його настоятелем є отець Василь КОЛОДЧИН, який також є директором благодійного фонду «Карітас Одеса». Саме завдяки їм вдалось придбати саджанці дерев.

«Люди стають людьми і продовжують ними бути, коли мають памʼять. Памʼять про те, що відбувається з нами, з нашою Державою, нашим суспільством. Дуже чудова ідея працівників освіти, щоб ми зробили таку спільну акцію. Дуже чудове дерево обрали – липу, яка дуже гарно пахне, дуже гарно цвіте, прилітають бджоли, збирають мед. І це буде памʼять про наших хлопців, наших Героїв. Список дуже великий, і я боюсь, що це не весь список, бо війна продовжується. Але ми кожен на свому місці, робимо те, що маємо робити для нашої перемоги»,— сказав отець Василь КОЛОДЧИН.