На офіційній сторінці Муніципальної варти у Facebook опублікували допис із відео з мешканцем міста, який протягом декількох місяців кидав недопалки та плював біля памʼятника Захисникам України в Южному.

Директор КП “Муніципальна варта” Володимир ПАНЧЕНКО розповів, що до нього звернулася співробітниця комунального підприємства “Екосервіс”, вона повідомила, що протягом декількох місяців одна з прибиральниць фіксувала розкидані недопалки та плювки біля стели. Тоді співробітники Мунварти влаштували засідку біля памʼятника, близько сьомої години ранку 13 вересня, зафіксували южненця на камеру та склали протокол про адміністративне правопорушення за статтею 152 КУпАП — Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів.

Хоч правопорушення виглядає оскверненням памʼяті загиблих, та за схожою статтею чоловіка притягнути майже неможливо. Чим керувався чоловік: принциповим порушенням етичних норм чи простою невихованістю комунальники не уточнювали.

“Є така стаття у Кримінальному кодексі “Наруга над могилою”, але це не могила, це памʼятник. Там ніхто не похований. Хуліганства тут теж не буде, бо це ж не був натовп, де чоловік так зухвало себе поводив. Там у той час нікого не було. Тому його дії були кваліфіковані як 152 стаття”, — зазначив Володимир ПАНЧЕНКО.

Приймати рішення щодо винуватості підозрюваного буде Адміністративна комісія. Чоловіку загрожує стягнення штрафу у розмірі від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, від 340 до 1360 гривень.

Відео зі сторінки Муніципальної варти у Facebook