Сенат США проголосував за припинення дебатів щодо законопроєкту про допомогу Україні.

Після ухвалення законопроекту його передадуть до Палати представників, де його чекає невизначена доля через більшу владу скептиків щодо України та вплив Дональда Трампа, який виступав проти збільшення допомоги.

Деякі противники законопроєкту назвали безглуздям продовження допомоги військовим діям, стверджуючи, що Америка не має ресурсів, щоб продовжувати підтримувати Київ, або що президент Росії Володимир Путін все одно переможе.

У свою чергу спікер палати представників США Майк Джонсон розкритикував законопроєкт фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 млрд доларів.

Він завчасно відхилив пакет, заявивши, що нездатність врегулювати безпеку кордонів США робить його неприйнятним у Палаті представників.

“Оскільки Сенат не отримав жодних змін у прикордонній політиці, Палата повинна буде продовжувати працювати за власним бажанням у цих важливих питаннях. Америка заслуговує на краще, ніж статус-кво Сенату”, – сказав Джонсон.

Він додав, що Сенату слід було “повернутися до креслярської дошки, щоб внести поправки до поточного законопроекту, щоб включити реальні положення про безпеку кордонів, які насправді допоможуть покласти край поточній катастрофі”.

До речі, Ілон Маск закликав американців вплинути на своїх сенаторів, щоб ті провалили законопроект.

“Ці витрати не допомагають Україні. Продовження війни не допоможе Україні. Путін у жодному разі не допустить, щоб РФ програла війну”, — заявив Маск у розмові з сенаторами-республіканцями.