Біля памʼятника Героїв Небесної Сотні в Южному вшанували памʼять жертв Майдану та поклали квіти.

В Україні сьогодні, 20 лютого, відзначається 10-та річниця вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Людей, які загинули у боротьбі за ідеали демократії та європейське майбутнє України.

20 лютого в Україні є символічно важливою датою, оскільки вона пов’язана з подіями під час Революції Гідності 2014 року. Цього дня в самому серці Києва відбулася одна з найбільш кривавих сторінок українського суспільства, протистояння між протестувальниками та силовиками режиму Віктора ЯНУКОВИЧА.

Небесна Сотня – це 107 учасників Революції Гідності та активістів Майдану, які були вбиті. Про їхній подвиг розповіла режисерка ПК «Дружба» та ведуча заходу Вероніка ДАРІЄНКО. Хвилиною мовчання присутні вшанували памʼять Героїв Небесної Сотні, а також військовослужбовців, які майже 10 років боронять Україну на фронті.

«Стільки Героїв загинуло, які, на жаль, тільки розпочали цю чергу смертей. Адже смерті тривають і досі, наш ворог ніяк не заспокоїться вже десять років. Знаєте, коли згадували про Другу світову війну, здавалось, як стільки років може тривати війна. А в нас вже 10 років і це дуже болить…Тому хотілось сьогодні згадати про події, які відбувались під час Євромайдану, під час розстрілів, і додати трохи лірики, аби це торкнулось струн душі кожного»,— розповіла Вероніка ДАРІЄНКО.

До заходу долучились школярі, посадовці, мешканці Южненської громади.

«Я вважаю, це дуже важливим заходом. Ми маємо памʼятати тих, хто захищав нас, наші інтереси, тоді і тих, хто продовжує захищати нас зараз. Мені дуже шкода, що вони загинули через цю несправедливість, через цих «друзів» з іншої країни, які прийшли до нас, бо всі чоловіки та жінки, які захищали нас тоді та зараз, могли б зараз жити для себе та своїх дітей»,— поділилась Надія, учениця АШГ.

До організації заходу долучились вихованці студії «Рампа» (керівник Альона НАЗАРУК), ансамблю «Заграва»(керівник Ольга СТЕПАНОВА), солістка ансамблю «Заграва» Олена НЕДЗВЕЦЬКА і колектив «Вільні люди» (Юрій ДОЦЕНКО та Олександр КОВАЛЬЧУК).