В Одеській області з 1 червня розпочато моніторинг циркуляції холерного вібріона на об’єктах довкілля (вода відкритих водоймищ, морська вода в зонах рекреації та стічна вода інфекційних стаціонарів, станцій біологічної очистки) та обстеження хворих з розладами шлунково-кишкового тракту на холеру.
Протягом минулого тижня (5-11 червня) спеціалісти Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ дослідили 104 проби води та харчів. Холеру не виявлено, але у трьох пробах знайшли збудники інших хвороб: с.Сичавка (ротавірус), м.Чорноморськ “Яхт-клуб” (ротавірус, астровірус, сальмонела), с.Крижанівка (ротавірус), – про це повідомили на сторінці держустанови у Facebook.
Ротавірусна інфекція (ротавірусний ентерит) — хвороба, що є найчастішою причиною тяжкої діареї, нерідко смертельної, особливо у немовлят і маленьких дітей, пояснюють у Центрі громадського здоров’я МОЗ. Джерелом ротавірусів є людина. Інфікування відбувається фекально-оральним шляхом як безпосередньо, так і під час контакту з поверхнями і предметами, що могли бути забруднені: іграшками, підлогою, меблями, одягом тощо, а також під час їжі. Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є вакцинація та дотримання правил особистої гігієни.
За даними моніторингу, на Одещині порівняно з попереднім тижнем на 42% (172 випадки проти 121) зріс рівень захворюваність на гострі кишкові інфекції. У структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років (58,1%). Серед дітей найбільш ураженою залишалась вікова група 1-4 роки.