У Южному тривають суперечки щодо реорганізації закладів середньої освіти. У порядку денному сесії міської ради зʼявились проєкти рішення щодо реорганізації Ліцею №4 та дитсадку №2.

Ліцей імені Чорновола та дитячий садок «Лелеченя», що знаходиться у приміщенні початкової школи №4, планують реорганізувати. Так дитсадок має приєднатись до Ліцею імені Чорновола і стати дошкільним підрозділом, а сам ліцей має поділитись на два навчальних заклади: Ліцей імені Вʼячеслава Чорновола та початкову школу Южненської міської ради.

Попри це, у порядку денному є проєкт рішення щодо відміни рішення про реорганізацію закладів освіти. Якщо це питання підтримає більшість депутатів, школу Чорновола та дитячий садок не реорганізують.

В обґрунтуванні документу зазначено, що під час воєнного стану такі зміни недоцільні, до того ж МОН України наразі не розробило чіткого алгоритму трансформації закладів освіти. Крім цього, у місті не було належним чином проведено громадське обговорення, що викликало бурхливу реакцію містян.

Нагадаємо, що до профільної комісії на чолі з депутатом Олександром ДІДЕНКОМ звернулись батьки учнів двох шкіл – АШГ та Ліцею №1, адже вони незгодні з реорганізацію та попросили відмінити дане рішення.

Реорганізацію шкіл пропонують відкласти до завершення воєнного стану та допоки Міністерство освіти і науки не розробить алгоритм реорганізації шкіл.