Мова йде про відрахування студентів, які навчаються на очній формі та жодного разу не відвідали заняття протягом перших 10 днів – про це повідомляє видання Вести із посиланням на представників навчальних закладів столиці.

Вже три роки студенти ВНЗ в Україні навчаються дистанційно. Спочатку це було повʼязано із пандемією коронавірусу, пізніше – із повномасштабним вторгнення рф в Україну. З початком нового навчального року більшість вищих навчальних закладів почали повертатись до очного формату навчання. Тож тепер, почнуть діяти загальні правила щодо відвідування університетів: студент зобовʼязаний зʼявитись на парах у перші 10 днів. В іншому випадку – відрахування, як студента, який не розпочав навчання. 

На такий крок ВНЗ України пішли згідно з рекомендаціями Міністерства освіти та науки України. 

Декан факультету компʼютерних наук і технологій Національного авіаційного університету Сергій ГНАТЮК зазначив, що велика кількість абітурієнтів на момент вступу знаходились за кордоном:

“Частина студентів – за кордоном, у перші 10 днів ми повинні провести моніторинг, хто приступив до занять. Чи працюватимуть вони в дистанційному режимі або їх відраховуватимемо”.

Олена КАШПУР, заступниця декану  факультету комп’ютерних наук та кібернетики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка зазначила, що у їхньому ВНЗ ситуація більш однозначна. Наразі є наказ від ректора, який регламентує відрахування у разі неявки у перші 10 днів навчання.

“Ми завжди виконуємо наказ ректора”, — додає вона. 

Студенти, яким є 18 років, у разі відрахування можуть потрапити під мобілізацію та вступити до лав ЗСУ.