Наприкінці другого навчального тижня у відремонтованому укритті Ліцею №1 зʼявились нові меблі: двоповерхові ліжка та лавки. Загалом на їх придбання та встановлення з міського бюджету було витрачено 1 мільйон 399 тисяч гривень.

Директорка школи Ольга КНИШУК розповіла, що переможець тендеру — ФОП СПЕРЕЛУП ВАДИМ АНАТОЛІЙОВИЧ також співпрацює з навчальними закладами Одеси, які також купують обладнання для укриттів. Та проєкт меблів Ліцею №1 відрізнявся від звичайних: школа закупила меблі із металічними каркасами, які, на відміну від найпопулярніших, деревʼяних, більш стійкі, але дорожчі.

Усього школа придбала 41 дворівневу лавку, 81 звичайну лавку, 5 лавок, що встановлюються навколо колон та 10 пристінних лавок.

Нагадаємо, що цього року учні школи вийшли на очне навчання в першу зміну. Та для того, щоб це зробити довелось розділити класи на потижневе навчання. Тобто половина учнів навчається тиждень дистанційно, а інша — наживо. Наступного тижня вони міняються. На постійному очному навчанні лише учні молодших та одинадцятих класів. Та навіть цих заходів замало для того, щоб усі школярі, що знаходяться у школі, під час тривоги перебували у новому укритті, адже воно розраховане на 600 місць, а в школі навчається 1067 учнів.

Тож учні одинадцятих класів відвідують укриття одного з сусідніх будинків. Ольга КНИШУК зазначила, що школярі перебували там і минулого року, коли ходили на уроки до Ліцею №2. 

“Цього року, коли ми проаналізували всі класи, які в нас будуть вчитись, і побачили, що абсолютно всі хочуть вчитися очно і в першу зміну, ми зрозуміли, що посадити в укритті усіх дітей одночасно ми не можемо. Одинадцяті класи ходять до укриття будинку, але лише, якщо тривога починається до 12 години. Після 12 години початкова школа починає розходитись і у разі тривоги після 5 уроку одинадцятикласникам йти нікуди не треба”, — пояснила Ольга КНИШУК. 

Учні десятих та восьмих класів під час тривоги ховаються у старому укритті школи, що знаходиться в іншому крилі будівлі. Воно також слугує укриттям для мешканців міста, які під час тривоги можуть знаходитись або жити поруч із навчальним закладом. Та для усіх охочих укриття працює тільки вночі та у вихідні дні. Під час навчання ним користуються лише учасники освітнього процесу. Стан цього укриття значно гірший, ніж відремонтованого.

За чистотою та відсутністю зайвих або загублених предметів у сховищах слідкують технічні працівники школи. Ольга КНИШУК зазначила, що Ліцей планує обговорити з управлінням освіти можливість виділення додаткових ставок для працівників, адже площа укриття велика і слідкувати за його чистотою — це додаткове навантаження. 

Читайте також: Відремонтоване укриття та потижневе навчання: як Ліцей №1 готується до навчального року.