Южненська громада виграла конкурс на участь у проєкті «Розбудова стійкої системи громадського здоровʼя».

У адмінбудівлі провели першу ознайомчу зустріч із медиками, освітянами, представниками громадських організацій та ЗМІ.

Метою проєкту є сприяння вакцинації, імунізації населення, а також укріплення здорового способу життя. Крім цього учасники проєкту зможуть поширювати достовірну інформацію про вакцинацію, вмунопрофілактику, а також науково обґрунтованих знань і практик, які зменшують ризик для здоровʼя громад.

Южненська громада стала шостою в Одеській області, якій вдалося долучитись до проєкту. Серед інших: Чорноморська, Визирська, Маяківська, Авангардівська та Роздільнянська.

Партнерами програми є Міністерство охорони здоровʼя України, Центр громадського здоровʼя, Офіс Першої леді та інші. Головним донором стало Агентство США з міжнародного розвитку.

Ганна ЛЄСНІКОВА, координаторка з вакцинації проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоровʼя» в Одеській області, розповіла, що проєкт успішно працює в інших громадах. Наприклад, у Роздільнянській громаді вдалось охопити близько 400 осіб, віком 60+, першими дозами вакцинації від Covid-19.

«У Южненській громаді досить непогані показники по рутинній імунізації, ковідній імунізаціі, але залишаються ті виклики, над якими ще треба працювати. У вашій громаді є значна кількість внутрішньо переміщених осіб, які мають певні упередження щодо вакцинації. Ми будемо над цим працювати»,— розповіла Ганна ЛЄСНІКОВА.

У рамках проєкту планується провести девʼять зустрічей з представниками освіти, з батьками школярів, внутрішньо переміщенними особами.

Крім цього, програма передбачає поширення поліграфічної продукції. Наприклад, казки для дітей про користь вакцинації.

Активно у громаді програма працюватиме до жовтня 2024 року. Після цього її менторськи супроводжуватимуть до 2027 року.