Минулої п’ятниці у Южному провели перший етап військово-патріотичної дитячо-юнацької гри для середньої групи школярів.

Новий сезон «Сокіл (Джура)» серед усіх вікових груп, нагадаємо, розпочався наприкінці вересня. Перший етап вже пройшли найменші та найстаріші школярі.

Цього разу участь взяли усі навчальні заклади громади окрім Сичавської гімназії. Гра пройшла у такій ж формі, як і для старшої групи – вʼязання вузлів та квест з елементами  теренової гри «Пластун».

У вʼязанні вузлів рій представляє один учасник. Кожному з джур на вибір дається 7 карток із вузлами, три з яких вони мають завʼязати. Журі оцінюють швидкість та техніку виконавця. Головним на цій станції став волонтер Михайло КЕЛЕМБЕТ.

«Фактично, у нас є така проблема у положенні, що вузли не підібрані за складністю: є вузли, які можна завʼязати за пʼять секунд і вузли, які при таких самих навичках можна завʼязати за десять секунд. Тут є фактор везіння, якщо одна дитина обирає перший вузол і вʼяже його за пʼять секунд, а друга вʼяже інший вузол за десять секунд, а у них фактично однакові навички, то тут бачимо недосконалість положення. Я б виділив тут дві дуже сильні дитини: представники Ліцею №2 та Новобілярської гімназії. Вони програли між собою всього в один бал. Дівчинка з Ліцею №2 виграла чисто по секундах, хоча вузли їм обом попались однакові, я б не сказав, що тут був фактор фортуни», – каже Михайло КЕЛЕМБЕТ.

Цього разу абсолютним переможцем обох етапів став рій Ліцею №2. Представниця ліцею Єлизавета ПАВЛЕНКО стала переможницею на етапі вʼязання вузлів, а її команда тим часом обіграла суперників у грі «Пластун».

«Я багато практикувалась та придивилась дуже багато матеріалу, багато вчилась вʼязати вузли на опорі, без опори – різними способами, щоб потім вдосконалити по часу. Загалом, готувалась не довго, близько двох-трьох тижнів. Сьогодні я вʼязала вузли «Стремено», «Вісімка» і «Грепвайн», вони дались мені не дуже важко. Найскладніший як на мене, саме за теорією – це «Перехресна вісімка», бо він відбирає багато часу і там два канати»,— зазначила девʼятикласниця Єлизавета ПАВЛЕНКО.

«Ми дуже щасливі, що змогли перемогти. Ми дуже старались добігти до кожної точки маршруту. Це було дуже важко, але ми впоралися, ми змогли. Найскладніша була станція у Турецькому парку, коли треба було з двох варіантів обирати один, бо багато чого ми не знали і подекуди нам просто повезло. Далі нам треба буде підтягнути історію, бо тут ми не зовсім добре знаємо. Але у нас гарна медицина, бо в нас був гарний викладач. Ми налаштовані на перемогу»,— розповіла ройова рою «Соколята» Ліцею №2 Міра КРИМСЬКА.

Директорка южненського Центру професійного розвитку педагогічних працівників Алла МУШАРОВСЬКА розповіла, що наступним етапом для школярів стане таборування: осіннє, зимове, весняне.

Осіннє таборування закінчується озелененням території і має назву «Операція «Зелена хвиля». За це рої отримують додаткові бали, журі оглядатимуть їх роботу вже наприкінці сезону гри. Взимку ЦПРПП планують провести майстер клас з медицини для роїв, аби підготувати їх до весняного етапу, де вони будуть показувати свої знання у залікових змаганнях