У Южному, на фасаді Ліцею №2, встановили меморіальну дошку в памʼять про першого директора навчального закладу Ігоря Андрійовича СИНЯЧОВА.

Ігор Андрійович СИНЯЧОВ – педагог-новатор, перший директор другої школи Южного. Був вчителем математики та фізики, спеціалістом вищої категорії.

Ігор СИНЯЧОВ також отримав Авторське свідоцтво «За розробку авторської моделі навчального закладу, як соціальної системи». Нагороджений медаллю В.О. Сухомлинського.

Серце директора зупинилось у квітні 2022 року внаслідок тривалої хвороби.

До урочистого відкриття меморіальної дошки долучились учні та вчителі Ліцею №2, управлінці, педагоги Южного, знайомі та друзі Ігоря Андрійовича.

«1 вересня 1987 року під керівництвом Ігоря Андрійовича відкрилась ця школа. І 1 вересня 1987 року я була однією з тих дітей, хто пішов до першого класу. Тому життя звело мене з Ігорем Андрійовичем, мабуть, не випадково. Мабуть, саме він міг закласти ті основи людяності, щирості та вміння дякувати. Він був тією людиною, на яку можна було орієнтуватись. Людиною, яку можна було слухати. Він завжди був щирим, відкритим. І завжди казав: приходь – я тебе навчу»,— сказала начальниця управління освіти Олена БАРАНЕЦЬКА.

«Для мене Ігор Андрійович був другом. Сильним, мужнім, дуже розумним. Я ще раз підкреслю, яким він був сильним. Коли він захворів, то дуже часто відмовлявся просто зустрічатись, бо не хотів, аби люди бачили його слабким. Знаєте, кожна людина обирає собі місце сили, куди вона приходить і надихається, де вона відпочиває, де тихо і затишно, де їй раді. Таким місцем для мене була друга школа. Я дуже пишаюсь, що у моєму житті був Ігор Андрійович. Велика людина, дуже щирий друг. Я його памʼятаю і памʼятатиму усе своє життя»,— взяла слово начальниця управління культури, спорту та молодіжної політики Надія КОНОПАЦЬКА.

Усі присутні вшанували памʼять Ігоря Андрійовича СИНЯЧОВА хвилиною мовчання.

Надалі у Южному планують встановити меморіальні дошки в памʼять Миколи ГУЗИКА та Романа ЛИМАНСЬКОГО.