У пʼятницю, 31 травня, в Южному пролунали останні дзвоники в усіх школах міста. Цьогоріч вперше вечірню «лінійку» провели у Ліцеї №1.

Як зазначають у самій школі, вибір на користь пізньої години зробили задля комфорту учнів, батьків та вчителів.

Перша школа Южного цього року відпустила у доросле життя 74 учні 11-х класів, двоє з них – срібні медалісти. До того ж, можливо, що вперше по-справжньому випускниками стали і девʼятикласники. Їх у школі 129, пʼятеро з них отримали свідоцтва з відзнакою.

Свято Останнього дзвоника влаштували для випускників 4, 9 та 11 класів, адже школа поки не може розмістити усіх своїх учнів в укритті. Та наявність сховища цьогоріч помітно полегшила життя як учнів, так і вчителів, зазначає директорка Ольга КНИШУК.

Нагадаємо, що у цьому навчальному році учні могли відвідувати школу очно, завдяки новому сховищу. Та поки Ліцей №1 лишається єдиним навчальним закладом міста, де навчання відбувається у змішаному форматі (тиждень офлайн/тиждень онлайн).

«Випускникам я бажаю памʼятати те, чого їх вчили у школі. Памʼятати, що вони передусім вільні люди вільної країни. Я б дуже хотіла, аби всі вони були здорові, аби здійснилися всі їхні мрії, справдився їхній вибір. І ми, і батьки могли пишатися своїми дітьми»,— сказала Ольга КНИШУК.

На заході випускники станцювали свої прощальні вальси, учні 4-х класів привітали старших учнів із закінченням школи. До привітань долучились і вчителі разом із директоркою, виконавши власну версію пісні «Враже» Енджі КРЕЙДА.

«Останніми тижнями ми до цього готувались емоційно, тому не можу сказати, що це було щось «шокове». Не було занадто сумно, не було занадто весело. Я впевнена, що через певний час все ж таки буду сумувати за школою. Але сьогодні було класно, була така святкова атмосфера. Мені здається, ані в інших школах, ані в інших містах до свята останнього, або навіть першого, дзвоника не підходять як у нас, з таким розмахом»,— ділиться Ольга КОЗЕЛ, випускниця 11 класу.

Анна МИХАЛЬЧЕНКО, срібна медалістка ліцею, розповідає: отримати медаль було не складно, та шкодує, що не дотягнула «хвости» трохи раніше.

«В більшості, я намагалась навчатись лише по важливим предметам. Наприклад, математика та українська мова знадобляться мені у майбутньому. А над такими предметами, як фізкультура, наприклад, не дуже «парилася». Просто через те, що до цього навчалась гарно, то в мене і лишилась така звичка – намагатись гарно вчитись. Десь, звісно, лінувалась, але потім треба було ці «хвости» підчищати. Так загалом нічого важкого немає. Просто, якби я знала, що оцінки, з 10 класу враховуються, я б їх теж підчистила і була б золота медаль»,— ділиться Анна МИХАЛЬЧЕНКО.

Здається, навіть фортуна була на стороні випускників, адже захід пройшов спокійно. Та одразу після завершення свята у місті пролунав сигнал повітряної тривоги.