На сайті Южненської міськради опублікували про намір КП “ЮЖТРАНС” змінити тариф на послуги з вивезення твердих та великогабаритних побутових відходів

На сьогодні послуга для фізичних осіб коштує 27, 75 гривні за одну людину, яка прописана у квартирі. Тариф хочуть підвищити на 6, 95 гривні. Тож нова вартість становитиме 34 гривні 70 копійок. Також, якщо мешканці мають індивідуальні договори, то додається абонплата – 2 гривні, які сплачує лише власник квартири.  

Директор комунального підприємства “Южтранс”, яке і займається вивозом сміття у Южному, Володимир СУХАНОВ розповів, що зростання тарифу повʼязаний із підвищенням цін на інші складові: паливо, обслуговування спецтранспорту, заробітні плати працівників, послуги сторонніх компаній. 

Теперішня вартість послуг була встановлена ще у 2021 році і відкоригована один раз у липні 2022 через велике зростання цін на пальне. 

розрахунки нового тарифу з міського сайту

Рік тому подорожчала вартість захоронення відходів через те, що найближчий полігон, чиїми послугами користується “Южтранс” у селі Лугове, Миколаївської області. Туди южненське сміття “переїхало” через закриття сміттєзвалища у Степанівці, Одеської області. На старому полігоні вартість захоронення одного кубічного метра сміття становила 21, 61 гривні, а на новому — 27,86 гривні. Щодня з Южного виїжджає чотири автівки із 18 кубічними метрами сміття. Володимир СУХАНОВ зазначив, що якщо і полігоні у Степанівці вичерпається місце, то найближчий буде в Одесі, від чого ціни можуть “злетіти” ще вище.

Загальний борг мешканців Южного перед підприємством наразі складає 1 мільйон 800 тисяч гривень. СУХАНОВ зазначив, що головна задача “ЮЖТРАНСА” зараз — працювати хоча б в “нуль”, аби мати змогу сплатити податки та забезпечити заробітні плати працівникам. Та такий борг значно ускладнює життя КП.

“Люди, на жаль, не хочуть розуміти однієї простої речі, сміття – це специфічна діяльність. От, наприклад, люди не заплатили мені, грошей на рахунку немає. Мені паливо ніхто у борг не дасть. На АЗС все одно хто я, комунальне підприємство чи не комунальне, давай гроші і поїхали. Нема грошей – у борг не дадуть жодного літра. Якщо воду і газ можна продовжувати подавати, бо у воєнний час ніхто не має права це відібрати у людей, то паливо мені ніхто не дасть. А якщо 2-3 дні не вивозити сміття з міста — буде погано, пацюки будуть більше за собак. Наше підприємство з початку повномасштабного вторгнення працювало щодня і не пропускало ніколи“, – розповів Володимир СУХАНОВ.

Попередньо у КП “ЮЖТРАНС” розраховують, що після проходження усіх процедур, нові тарифи почнуть діяти з листопада.

Документ опубліковано 21 вересня. На сайті вказано, що зауваження і пропозиції від фізичних та юридичних осіб приймаються протягом 8 календарних днів за адресою: 65481, Одеська обл., м. Южне, вул. Комунальна, 9 та на електронну адресу ЮМКП “ЮЖТРАНС” yzhtrans@ukr.net