До Дня Захисників та Захисниць України, у Южному відбувся мітинг біля ФСК “Олімп”. Нагадаємо, що з вересня українські церкви перейшли на Новоюліанський календар, тож відтепер День Захисників та Захисниць відзначається 1 жовтня, разом зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем українського козацтва.

Двох южненських воїнів Станіслава ГОДОВЕНКА та Артема ПОТУШАНСЬКОГО, захисників, які віддали життя за Україну, її свободу і незалежність наказом Президента України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО посмертно нагороджено орденами “За мужність” ІІІ ступеню. Нагороди прийняли рідні Героїв: дружина Станіслава ГОДОВЕНКА — Ольга та мати  Артема ПОТУШАНСЬКОГО — Тетяна.

На флагштоках біля ФСК “Олімп” волонтерський штаб “Незламні” вже вдруге запросив захисників підняти шість прапорів військових бригад та полків, зокрема: 

– полку “Азов”;
– 59-ї окремої мотопіхотної бригади;
– Сил спеціальних операцій (ССО);
– Головного управління розвідки (ГУР);
– Управління військових сполучень на Донецькій залізниці. 

Днем раніше з нагоди Дня міста волонтери підняли стяги 38-го зенітного ракетного полку імені генерал-хорунжого Юрія ТЮТЮНИКА, 35-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірал Михайла ОСТРОГРАДСЬКОГО, 126-ї окремої бригади територіальної оборони Одеси, 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла БІЛИНСЬКОГО та 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового походу.

Крім цього “Незламні” власними силами створили Алею слави, яку про необхідність якої неодноразово говорили южненці, а особливо родини полеглих захисників. 

“Наші волонтери дуже багато їздять Україною, ми були на заході України нещодавно. І один з наших волонтерів побачив такі експозиції памʼяті. Тож нами було прийнято рішення як раз до Дня міста та Дня Захисників і Захисниць виготовити теж таку Еспланаду памʼяті, щоб родичі загиблих, друзі і всі небайдужі мешканці могли прийти і віддати данину поваги усім тим, хто захищає нашу Батьківщину”, — розповів волонтер Юрій КВОЧКА. 

Він зазначив, ті, хто долучився до виготовлення композиції бажають залишитись анонімними. У разі, якщо громада втратить інших воїнів експозиція буде доповнюватись.

До Еспланади памʼяті прийшли рідні, близькі загиблих захисників, військові, з якими вони разом проходили службу, посадовці та небайдужі мешканці міста.

“Мені болить все, що повʼязано з Україною, я не можу бути індиферентною, байдужою до того, що відбувається. І в межах нашого міста такі події дуже важливі. Це якісь, можливо, елементи національно-патріотичного відчуття до своєї країни і до тих, хто її захищає. Те, що волонтери зробили це своїми силами — велика шана їм, вони молодці. Загалом, це можна раніше було зробити, бо у всіх містах України, у великих містах вже є такі Еспланади памʼяті. Мати, дружина чи діти можуть підійти і побачити на портреті свого рідного, близького і згадати, поплакати, рівно як і всі знайомі. Це важливо, візуалізація памʼяті у портретах”,— поділилась із нами Тетяна ЛАРІНА, мешканка Южного, яка завітала на відкриття.

Еспланада памʼяті відкрита для усіх небайдужих у будь-який час, біля Памʼятника Захисникам Вітчизни, на площі Перемоги.