Школярі старших класів Южненської громади пройшли перші два етапи дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”). Участь у змаганнях взяли навчальних закладів: усі школи Южного, а також Сичавська гімназія.
На стадіоні Ліцею №2 школярі позмагались у вʼязанні вузлів та у тереновій грі з елементами пластуна. На першому етапі один представник з кожного рою мав завʼязати три різних вузли. Оцінювались швидкість та техніка виконавця. Абсолютним переможцем дня став рій “Південний сокіл” Авторської школи Гузика.
Інші джури у той час розпочали інший етап змагань — теренову гру з елементами гри “Пластун”. У ньому рої мали пройти квест: відвідати чотири локації в місті. На кожній станції їх очікував помічник, який пояснював завдання. За допомогою виконання завдань школярі дізнавались подальшу точку маршруту. Рої стартували з різницею у пʼять хвилин, черговість обиралась методом жеребкування. За умовами перемагала команда, яка пройде локації швидше за суперників, набере більшу кількість балів у інтелектуальних завданнях, а також, не отримає підказок, адже кожна підказка помічника додає пʼять хвилин до загального часу.
Як розповіла Наталя ЄРОШЕНКО, консультантка южненського Центру професійного розвитку педагогічних працівників, локації підбирались так, аби у випадку повітряної тривоги школярі за нормативний час могли дістатись укриття Ліцею №2. Питання у завданнях формувались з ухилом на формування патріотично-національної свідомості юних джур. Для цього були обрані теми на знання історії України та рідного краю.
Першим етапом квесту стала станція на стадіоні Ліцею №2. На ній діти мали зібрати карту України та отримати підказку, у якій зашифровано інформацію про наступну станцію маршруту.
На другому етапі школярі мали розв’язати ребус, а слова-підказки вели їх у Турецький парк.
“У мене вже були перші учасники – Ліцей №1. Діти такі молодці, вони самі розділились на дві групи: одна групка знаходила локацію, на яку їм потрібно бігти, а друга виконувала завдання, щоб набрати бали”, — зазначила Вікторія БОКЛАН, помічниця на станції, консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників.
У Турецькому парку на школярів очікував Денис КОНДРАТЮК, консультант южненського Центру професійного розвитку педагогічних працівників. На цій локації діти також мали вирішити інтелектуальне завдання. Як пізніше зізнавались самі школярі, воно виявилось найскладнішим з усіх.
“Туреччина історично повʼязана з джурами, тому ми обрали локацією Турецький парк. На моїй локації молодші козачата мали в радіусі 10 метрів знайти конверт з назвою рою, а також із завданням. У завданні вони мали порівняти фото зі словами: фото памʼятки та козацьких принад”, — розповів Денис КОНДРАТЮК.
Наступна зупинка – скляна куля. Помічником на локації стала психологиня южненського Центру професійного розвитку педагогічних працівників Наталя ХІНЦИЦЬКА. В отриманому завданні джури мали розшифрувати шифр.
Фінішем став стадіон Ліцею №2, де відбулось урочисте підбиття підсумків.
Першу сходинку посів рій “Південний сокіл” Авторської школи Гузика, друге місце виборов “Чорний ворон” Ліцею імені Чорновола, бронзу на цьому етапі отримав рій “Кіборги” Ліцею №1.
“Найскладнішою локацією був, напевно, Турецький парк, бо ми не дуже були впевнені у назві предметів, які були у завданнях. Загалом, оцінюємо складність на 5/10, бо очікували, що буде набагато складніше, але ми впорались. Нам дуже все сподобалось, ми вражені результатом”,— розповіла Ілона, ройова рою “Південний сокіл”.
Наступні етапи гри пройдуть навесні, навчальні заклади позмагаються у творчому конкурсі “Ватра”, а також у мистецтві стройової підготовки “Впоряд”.