В Україні 8 травня вшановують завершення Другої світової війни Днем памʼяті та примирення. Тож у Южному також вшанували памʼять жертв Другої світової війни, а також відкрили дві нові конструкції із фотографіями полеглих воїнів у російсько-українській війні.

Мітинг-реквієм розпочався у палаці культури «Дружба». Творчі колективи підготували номери, головним посилом кожного з яких була вдячність та шана за подвиги тих, хто боронив Україну у першій половині 20 століття та тих, хто стояв і стоїть на її захисті сьогодні.

«День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні не символізує тріумф переможця над переможеними, а застереження: диктатори завжди прагнуть задовольнити імперські амбіції збройним шляхом, ультиматумами, агресією і анексією. Найважливішим підсумком війни має бути вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами»,— сказала ведуча та режисерка заходу Вероніка ДАРІЄНКО.

Усі присутні вшанували памʼять жертв Другої світової війни, а також згадали усіх полеглих Героїв Южненської громади хвилиною мовчання. На жаль, за час російсько-української війни свої життя віддали 54 військовослужбовці нашої громади.

Після урочистої частини присутніх запросили до покладання квітів до памʼятника Захисникам Вітчизни та Еспланади памʼяті.

Новими обличчями Алеї памʼяті стали:

Дмитро ВЕЛИКОДНІЙ – сапер розмінування центру розмінування та ліквідації наслідків військової частини А3160, солдат Збройних сил України;

Юрій СТЕЦЮК – стрілець, помічник гранатометника 1 стрілецького відділення 1 стрілецького батальйону військової частини А0989, солдат Збройних сил України;

Анатолій ПАШАЛИ – гранатометник механізованої роти військової частини А0221, солдат Збройних сил України;

Сергій БУЦ – водій автомобільного відділення взводу забезпечення командних пунктів батальйону матеріального забезпечення, солдат Збройних сил України;

Валентин ДОНДІКОВ – командир протитанкового взводу роти вогневої підтримки військової частини А4351, старший лейтенант Збройних Сил України;

Сергій ДЕМУРА – стрілець – помічник гранатометника 1 механізованого відділення механізованої роти військової частини А2896, солдат Збройних Сил України.

На заході були присутні і родичі полеглих військовослужбовців. Редакція «Фокусу» висловлює свої співчуття рідним та близьким Героїв.

Дякуємо за захист!

Вічна шана та Вічна памʼять Героям!