Укриття, реформа освіти та ремонт у кабінетах: у Ліцеї імені Чорновола відбулась зустріч із представниками влади
12 Червня, 2024
У артопросторі Ліцею імені Чорновола організували зустріч педколективу та представників батьків із міським головою, начальницею управління освіти й депутатами.
Ініціаторами зустрічі стала адміністрація навчального закладу. Головною метою стало вирішення питань, що турбують освітян.
Директор Ліцею імені Чорновола Тарас ПРОКОПЕЧКО на початку зустрічі наголосив: представники влади – рідкісні гості у школі.
Реконструкція Ліцею Чорновола
Першим з порушених питань став благоустрій та зовнішній вигляд самої будівлі. Тарас ПРОКОПЕЧКО озвучив, що зовні заклад має не найпривабливіший вигляд, порівняно із іншими школами міста. До того ж, його позитивні сторони — не заслуга міської влади. Ремонт у деяких кабінетах, ремонт електрики, встановлення вікон робились за рахунок спонсорів, а подекуди й батьків.
«Зараз при владі є представники колишньої «Партії регіонів». Колись я звернувся за підтримкою на рахунок реконструкції школи, мені відкрито сказали: «Ви на Майдані були — хай вам Майдан будує»,— озвучив Тарас ПРОКОПЕЧКО.
Міський голова Володимир НОВАЦЬКИЙ зазначив, що одне з питань реконструкції вирішувати вже почали: на останній сесії міськради були виділені 1,3 мільйони гривень на проєктування другого поверху колишньої будівлі виконкому, яку передали до ліцею. Наразі це все.
Укриття та налагодження навчального процесу
Як відомо, Ліцей імені Чорновола власного укриття не має. Та аби не порушувати якість освіти, вихід було знайдено — педагоги та учні розміщувались у підвальному приміщенні будинку Хіміків, 14, де раніше розташовувалися секція скелелазіння.
Та тепер такий варіант не можливий. За новими нормами, укриття має бути не більше ніж за 100 метрів від будівлі навчального закладу. Тож у адміністрації школи та вчителів виникло логічне питання: у якому форматі відбуватиметься навчальний процес?
Відповідь педагогам дала заступниця міського голови-начальниця управління освіти ЮМР Олена БАРАНЕЦЬКА. Вона зазначила: наразі тендер на будівництво укриття, що знаходиться у підвальному приміщенні Ліцею №1, яке використовуватимуть учні та вчителі Ліцею №4, вже завершено. Наступними тижнями відбуватиметься перевірка документації, після чого буде визначено переможця.
Проте логічно, що до початку навчального року укриття готовим не буде. Олена БАРАНЕЦЬКА зазначила, що управління чекатиме вказівок міністерства. Та вона бачить сценарій таким, що учні навчатимуться онлайн допоки не буде готово укриття. За словами посадовиці, вона сподівається, що до кінця першої чверті (наприкінці жовтня) основні роботи вже будуть зроблені.
Освітня реформа у Ліцеї імені Чорновола
Не дивно, що саме тема реформи зачепила присутніх найбільше. За планом управління освіти ЮМР, що був погоджений із директорами шкіл, Ліцей №4 має стати єдиним у громаді ліцеєм, де навчатимуться школярі 10,11,12 класів.
Як розповів Тарас ПРОКОПЕЧКО, у школи особливо вибору й не було. Ліцеї №1 та №2 одразу відповіли – хочуть стати гімназіями. Авторська школа Гузика обрала цей шлях, аби мати змогу зберегти початкову школу, адже вона важлива для комбінованої системи освіти Миколи ГУЗИКА. Тож автоматично було вирішено: ліцеєм стане школа Чорновола.
Наразі четверта школа на це налаштована.
«Школа маленька, але для ліцею вона достатня. Нам передали приміщення, де планується ремонт, до війни нам планувалася добудова, планується спортивний комплекс. Якщо це буде, то це ідеальне місце для ліцею. Тут комфортно, немає машин, тут тихесенько – тобто все зроблене, щоб навчатись у нормальних умовах»,— розповів Тарас ПРОКОПЕЧКО.
Присутні вчителі висловили спільну думку: їх обурили вислови під час засідання сесії міськради щодо невдоволення учнів та батьків інших шкіл Ліцеєм Чорновола.
Ймовірно, така реакція батьків та школярів Южного сталась через недостатню комунікацію влади з містянами. А точніше – майже повну її відсутність. Про це висловились і присутні депутати, зокрема депутатка Оксана ВОРОТНІКОВА.
Обраниця зазначає: зустріч була корисна. Та на її думку, вона мала відбутись ще до того, як питання було винесено на розгляд сесії.
«Сьогодні всі один одному ставили запитання, зокрема представникам влади. І начальниця управління, і мер міста комунікували вже на останніх порах, коли рішення вже прийнято, а саме відтерміновано»,— зазначила Оксана ВОРОТНІКОВА.
Депутатка наголошує: реформа має відбутись. Та це має статись поступово, а не поспіхом. Школи, особливо ліцей, варто зробити комфортнішими, безпечнішими та якіснішими, для навчання школярів.