На стадіоні Ліцею №2 відбувся перший міський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військо-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) – “Котигорошко”. Гра була приурочена до Дня захисників та захисниць України.

 Участь взяли рої всіх шкіл Южненської громади. У грі змагалися учні молодших класів. На цьому етапі вони показали себе у смузі перешкод. Як розповів консультант южненського Центру професійного розвитку педагогічних працівників Денис КОНДРАТЮК, аби дітям було цікавіше та задля їхньої розминки було організовано також інтелектуальний конкурс на знання символів українського козацтва та спортивні ігри. 

Сама смуга перешкод склалась з шести етапів: подолання купин, стрибки у мішку, перелаз через лавку, оббігання стійок, подолання перешкоди по-пластунськи та прискорення.

Завданням учасників було виконати вправи у найкоротший час та зібрати якомога менше штрафів. Один штраф — це додаткові 10 секунд до загального часу. Найшвидше впорався рій Ліцею №1 “Характерники”, та через велику кількість штрафів – 16, команда не змогла це не посісти перше місце.

“Мені дуже сподобались змагання. Ми маємо займатись спортом, поки є час. Цю змогу дають нам наші військові, які нас захищають. Взагалі, я став ройовим випадково. Спочатку був Рома, мій друг, але було так собі, а потім я випадково показав як треба говорити і обрали мене”, — розповів четвертокласник Ростислав КРАВЧЕНКО, ройовий рою “Характерники” Ліцею №1.

Перше місце посів рій “Козацька дружба” Ліцею №2. Від першої школи учасники рою відстали лише на 2 секунди, та діставши меншу кількість штрафних балів – 13, їм вдалось здобути перемогу.

“Я дуже радий, що ми перемогли. Це дуже приємно. Ми багато працювали і вірили один в одного. Ми робили все, щоб перемогти. І ми-таки змогли, ми виграли! Такі змагання дуже важливі, щоб підтримувати наших хлопців, які зараз на передовій, на війні, у Бахмуті…” , — поділився Михайло ЛЮБІН, ройовий рою “Козацька дружба” Ліцею №2.


Третю сходинку пʼєдесталу посів рій “Січовики” Ліцею імені Чорновола. За участь нагородили рій Авторської школи Гузика “Морячки”, Новобілярскої гімназії “Чорноморці” та рій “Козачата” Сичавської гімназії. 

“Я дуже хотів взяти участь у змаганнях. Хотілось позмагатись, здобути перемогу. У таких іграх ми дізнаємось нашу історію, історію козаків. Це важливо знати, щоб берегти нашу культуру. Нам дуже сподобалось, дуже хвилювалися. Найбільше сподобалася естафета”, — розповіли учасники рою “Морячки” Ліцею №3 Петро і Мілана.

“У нас всі діти з одного класу, вони всі знайомі один з одним, так краще працювати. Взагалі, я у декретній відпустці, але захотіла допомогти у підготовці до змагань. В нас назва “Морячки” ще з першого класу, оскільки ми живемо на березі моря. Нам був представлений регламент і ми за ним тренувались. Загалом, було десь шість тренувань, не дуже часто. Діти дуже хочуть грати, їм цікаво, вони ще з першого класу замотивовані й цій грі”, — розповіла вчителька Ліцею №3 Наталя МАКСИМЕНКО.

Наступним етапом гри стануть “Добрі справи”, які діти мають робити впродовж усього навчального року. А підбиття підсумків гри відбудеться у квітні. 

Також наступного тижня пройдуть змагання для учнів середньої та старшої шкіл. Діти візьмуть участь у квесті та позмагаються у вʼязанні вузлів.

Крім гри до Дня захисників та захисниць України у Ліцеї №2 пройшла виставка дитячих робіт під назвою “Мій тато — герой”. На малюнках діти зображали своїх батьків, які захищають нашу

Державу на фронті. Як розповіла вчителька Ліцею №2 Олена ІЛЛЯШЕНКО, ідея належить вчителям молодших класів школи.

Разом із малюнками у фоє навчального закладу виставлені роботи з щорічного конкурсу “Щедрість рідної землі”.