Напередодні другої річниці з початку повномасштабного вторгнення у Палаці культури «Дружба» презентували кліп на пісню гурту «Без обмежень» «Повернись живим». Наразі він у вільному доступі для перегляду.

Відео створено за ініціативи режисерки Палацу культури Ольги ЛЕЩЕНКО. Вона розповіла, що звʼязавшись із менеджером гурту, змогла отримати дозвіл на використання композиції.

Виконує пісню у южненській версії Олексій ЛЕЩЕНКО, до створення кліпу долучились музиканти гурту «Rina», а також музикант Роман ВАСИЛЕНКО.

Ольга ЛЕЩЕНКО розповіла, саме цю композицію обрала через те, що вона «чіпляє». «Повернись живим» гурт «Без обмежень» презентував у першу річницю повномасштабного вторгнення.

«Пісня мене торкнула. Щось співпало із настроєм, думками, і тим посилом, який я хотіла показати. Я дуже вдячна нашій команді. Всі розуміли, що це великий обсяг роботи і треба дуже багато працювати. Мене одразу підтримали, але розуміли відповідальність. Бо треба розуміти: якщо ти хочеш зробити щось потужно, це має бути якісно. Тому треба було викладатися наповну і намагатись створити щось достойне. Бо це робилось тільки заради воїнів Южненської громади»,— розповіла Ольга ЛЕЩЕНКО.

Зйомки проєкту тривали 4 дні. За цей час творча група зняла відео на даху Палацу культури та на сцені у великій залі. Всього від моменту початку робіт до повної реалізації задуму пройшло близько місяця.

Головною операторкою кліпу стала фотографиня Анастасія РОМАНОВА. Дівчина розповіла, що сумарно над монтажем пропрацювала близько 22 годин.

«Мене запросила Оля з ідеєю того, що ми хочемо таким творчим шляхом підтримати наших військових на передовій. Мені здалось, що це дуже крута ідея. І для нас, як для творчих людей, це один з небагатьох шляхів підтримати наших захисників, окрім донатів»,— розповіла Анастасія РОМАНОВА.

Окрім кліпу Анастасія також підготувала відео з бекстейджу, його можна побачити у неї на сторінці в Instagram.

Також операторка зазначила, у перший день зйомок була холодна погода. Тож команді довелось знімати швидко. Крім цього, через тремтіння рук від холоду трохи не вистачало технічної стабілізації.

Крім звичайної зйомки з руки чи штативу, у кліпі також використані дрони. На зйомку з дронів у команди був офіційний дозвіл.

У кліпі також використані відео військових з передової. Ольга ЛЕЩЕНКО розповіла, що задля цього звʼязувалась із Южненськими волонтерами, яки мають прямий контакт із військослужбовцями, аби попросити власні відео. У відео використані лише кадри від захисників з Южненської громади.

Режисерка також відкрила таємницю: хоче зробити реквієм загиблим військовослужбовцям Южненської громади. Цей проєкт Ольга ЛЕЩЕНКО планує втілити в життя також у форматі кліпу. Та зазначає, пісню вже обрала і вона складніша за попередню.