Перша школа — найбільша в Южненській громаді. Тож минулого року учні цього навчального закладу займались на базі інших шкіл міста, через відсутність повноцінного укриття. Цього року Ліцей №1 готовий приймати учнів у своїх стінах. Та відвідувати навчальний заклад одночасно усе ще не дає змоги недостатня кількість місць у відремонтованому сховищі. Школа привʼязана до цифри 600 осіб, на яких розраховане укриття. На його ремонт з місцевого бюджету було відділено 14 мільйонів гривень, додатково близько 1,5 мільйони витратили на закупівлю меблів (лавки та двоповерхові ліжка).
Цього року адміністрація школи вирішила провести опитування серед батьків щодо формату навчання школярів: навчання у дві зміни, як це було торік, або навчання потижнево, тобто тиждень — очний формат, а тиждень — дистанційний. Більшість батьків обрали саме потижневе навчання для своїх дітей. Директорка школи Ольга КНИШУК пояснює, що, ймовірно, причиною цього вибору стала зайнятість школярів у другій половині дня гуртками або додатковими заняттями.
Навчатись офлайн постійно будуть лише учні початкової школи та одинадцятикласники. У другому семестрі формат переглянуть, та якщо він себе виправдає, залишить таким.
“Ми розглядаємо варіант із тим аби посадити і пʼяті на постійно, хоча б на якийсь час. Оскільки ці дітки вважайте 3 роки були на дистанційному навчанні, вони вже просто забули що таке школа. Їх треба повернути до школи. Крім того, вони змінили ступінь навчання. Вони перейшли у середню школу, для них це все нове. Їм доведеться звикати, що це вже одна вчителька, а багато, це вже інші кабінети, це інше змістове наповнення. Тому цим діткам, хоча б якийсь час, бажано було б, бути у школі постійно. Зараз ми це прораховуємо, ведемо перемовини щодо того де і як ми зараз можемо розмістити дітей, під час повітряної тривоги, щоб посадити пʼяті класи у школі. Поки це питання вивчається”,— розповіла Ольга КНИШУК.
Цьогоріч школа втратила 3 класи, через недостатню кількість учнів-дистанційників, тож вони перейшли до інших ліцеїв міста. Так, наприклад, замість трьох одинадцятих класів, Ліцей №1 випускатиме два. Загалом у школі 38 класів, торік їх було 41. Дистанційних лише два — четвертий та шостий.
Серед обов’язкових напрямків навчання цього року — безпекова грамотність учнів. Уроки з мінної безпеки для середньої та початкової школи будуть проводитися у межах курсу “Основи безпеки життєдіяльності”, а для старшокласників “Захист України”. Також планується залучення профільних фахівців для проведення лекцій із безпеки.
Як і більшість шкіл міста, Ліцей №1 отримав допомогу з Польщі — компʼютери для класів інформатики (близько 30 штук) та від дитячого Фонду ООН UNICEF (захисні плівки на вікнах та оснащення для трьох повноцінних кабінетів).
“Єдине, нам би дійсно хотілося, що б це були меблі для середньої-старшої школи. І ми б поставили усі ці нові меблі у 5-6 класи, які вже йдуть за програмою НУШ. На жаль, меблі, які ми отримали більше підходили для початкової школи. Оскільки незадовго до війни завдяки місцевому бюджету були придбані меблі у кабінети початкової школи, які перші йшли за програмою НУШ, в них зараз все новеньке, ціленьке, вони дуже обережно і охайно до цього ставляться. Тому не було потреби, наприклад, міняти шафи. Комплекти, які ми отримали, ми трохи розподілили між класами. Щось ми взяли на старшу школу, щось на початкову, але всі парти і стільці залишили у початковій школі. Тим не менш, ми все використовуємо, меблі не будуть зайвими”, — зазначила Ольга КНИШУК.
Наприкінці минулого навчального року школа отримала 11 хромбуків і 7 планшетів для дітей ВПО. Техніку передадуть учням у користування (на період навчання) 1 вересня. Внутрішньо переміщених школярів набагато більше, аніж переданих ґаджетів. Директорка закладу зауважила, що над тим, як обрати учнів, кому дістануться хромбуки та планшети, міркували певний час. Тож аби нікого не образити, вирішили роздати їх тим дітям, які прийшли до школи раніше.