15 червня зі школою попрощалися випускники южненського Ліцею імені В’ячеслава Чорновола. Святковий захід для учнів 11-Б класу пройшов на подвір’ї навчального закладу. Ще один клас прийняв рішення отримати свідоцтва про загальну середню освіту без урочистостей.
Через повітряну тривогу захід ледь не було скасовано, але завдяки українським захисникам свято відбулося лише із десятихвилинною затримкою. Усього цього року Ліцей випускає 45 учнів. На урочистостях були присутні 18 учнів 11-Б, ще пʼятеро їхніх однокласників наразі знаходяться не в Україні.
Класна керівниця 11-Б пані Олена АРВАНІНОВА через війну протягом навчального року також перебувала закордоном, але не змогла пропустити випускний вечір своїх учнів.
“Рік минув дуже важко для всіх. Було дуже важко працювати, коли у твоїй країні відбувається війна, коли ти знаєш, що діти в школі, а ти на відстані, особливо під час тривог. Буду дуже сумувати за своїми дітьми. Я веду їх з пʼятого класу. Я брала цей клас зі складом 18 хлопців та 9 дівчат, а випускаю у складі 5 хлопців і 18 дівчат”, – поділилася Олена АРВАНІНОВА.
Вечір розпочався з дефіле випускників та слів подяки вчителям і школі. Одинадцятикласники заспівали пісні, згадали молодшу школу, влаштувавши невеликий перформанс та традиційно станцювали останній шкільний вальс.
Апогеєм свята стала церемонія урочистого вручення свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти. Разом з атестатами учні отримували грамоти за особливі досягнення у вивчені певних дисциплін.
Цьогоріч у Ліцеї імені Чорновола чотири медалісти: два із золотими відзнаками, два зі срібними. Троє відмінників навчалися саме у 11-Б. Одна з золотих медалісток, а також президентка школи, Вікторія ШЕВЧЕНКО розповіла, що для учнів рік теж був важким, але натомість школярі стали більш згуртованими, а усі погані моменти переживали завдяки гумору.
“Я багато працювала задля золотої медалі, моментами було легко, моментам трохи важче, ніж зазвичай. Але я дуже рада, що у мене вийшло її отримати, я молодець! Вступатиму на соціолога, але це дуже різностороння професія, тому де ви мене побачите через років 15-20 не знаю. Найпамʼятнішими моментами зі шкільного життя для мене будуть вечори з парламентом школи. Я президентка з 9 класу, у нас було дуже багато заходів, на яких ми працювали. Ми залишалися у школі до девʼятої, десятої години вечора. Ми працювали, ми їли, майже спали у школі. Тому це, мабуть, з усього те, що залишиться у серці” – розповіла Вікторія.
Ще один золотий медаліст, який виходив отримувати довгоочікувану відзнаку під бурхливі оплески своїх однокласників, Андрій ХАБАРОВ. Майбутню професію випускник зберігає у секреті.
“Перші девʼять років було важко навчатись, далі стало трохи легше, багато над цим працював. НМТ також гарно склав. Для мене одним з найкращих моментів зі школи буде випускний з девʼятого класу, тоді ми також тут стояли, розповідали про спогади з девʼятирічного шкільного життя. Звісно, бували погані, але також багато і дуже гарних моментів, не можу згадати усі. Я не дуже засмучений через такий випускний, який розпочався з тривоги, головне, що усі задоволені”, – поділився Андрій.
Випускний вечір завершився танцем з батьками й традиційним, трохи більш урочистим, ніж зазвичай виконанням гімну школи.