У Южненському музеї зʼявився новий експонат – календар «Янголи спорту» на 2024 рік, у ньому світлина южненця, загиблого військовослужбовця Сергія МАЗУРОВА. Завдяки календарю у музеї вирішили розпочати відлік часу до Перемоги.

Про це повідомила Тетяна ЄРОШЕНКО, директорка музею, на своїй сторінці у Facebook.

Проєкт «Янголи спорту» – ініціатива Спортивного комітету України. Він став реквіємом за загиблими у війні спортсменами. До проєкту увійшли понад сотня українських спортсменів та спортсменок, які загинули внаслідок російсько-української війни.

Наймолодшій спортсменці, Каті ДЯЧЕНКО, лише 11 років. Дівчинка загинула в Маріуполі, разом з усією родиною, внаслідок бомбардувань.

У календарі світлина нашого земляка – Сергія Сергійовича МАЗУРОВА – бойового медика 1-го стрілецького взводу 1-ої стрілецької роти в/ч А4351.

Сергій МАЗУРОВ пішов добровольцем на війну у 2022 році. Він був бойовим медиком, мав позивний «Дулітл». У довоєнному житті хлопець був шахістом, почав займатися ще у 5 років. Він був кандидатом у майстри спорту та робив велику роботу для популяризації шахів у рідному місті. До повномасштабного вторгнення Сергій допомагав організовувати дитячі шахові турніри в Южному.

Життя 25-річного шахіста обірвалося 13 листопада на Херсонщини.

«Принесла мама Сергія. Що називається, відірвала від серця, але вирішила, що це зворушливе й трагічне видання має бути на очах у якомога більшої кількості людей. І ми так гадаємо, тому на основі цього експоната виготовили цілий стенд і саме 1 березня запустили відлік часу до перемоги. Першого числа кожного місяця перегортатимемо сторінку календаря, щиро сподіваючись, що до кінця року на одній із них закарбується дата нашої жаданої перемоги над ворогом»,— зазначила у дописі Тетяна ЄРОШЕНКО.

Минулого року проєкт «Янголи спорту» також відвідував міста України із виставкою світлин полеглих спортсменів.