Напередодні громадського обговорення перейменування нашого міста до робочої групи надіслали пропозицію доповнити список варіантом “Південне”.

Відповідне звернення опублікував заступник міського голови Леонід НЕЙКОВ, який до цього моменту жодної ініціативи у обговоренні не виявляв.

За результатами моніторингу обговорень, які я відслідковую у соціальних мережах та аналізу наявної інформації очевидно, що більшість жителів нашого міста мають бажання лише перекласти назву Южне українською мовою та перейменувати на Південне (Південний)», – йдеться у листі.

Наступне засідання робочої групи відбудеться у середу, 11 жовтня, де і буде розглянуто звернення заступника міського голови. 

У той же час громадські діячі та депутати, які брали активну участь у дискусії щодо перейменування, називають звернення Нейкова невдалим піаром.

Так, на засіданнях кожного разу підіймали питання про варіант “Південне”, який підтримують більшість містян. Головний аргумент за “Південне” те, що в нас є порт з відповідної назвою, і дивно, якщо назва міста та порту будуть відрізнятися.

З цього приводу навіть зачитували звернення від різних груп та колективів, але комісія відкидала всі пропозиції, спираючись на невідповідність критеріям.

“Я також просила, щоб людям надали можливість проголосувати за цю назву, – коментує секретарка міської ради Оксана ВОРОТНІКОВА.  –  Якщо вже Рада не затвердить, то хоча б людям дали б можливість висловити свою думку. А зараз у останній день обговорення на коміссію раптом попадає це звернення Нейкова. Ну майже “чорний плащ”- рятівник міста”.

Зазначимо, що робоча група з перейменування надіслала лист до Інституту національної памʼяті із проханням надати пояснення щодо назви Південне. Попередньо представники інституту запевняють, що назва не буде прийнята.

Нагадаємо, робоча група затвердила шість критеріїв, з яких мінімум трьом назва «Південне» не відповідає. Нове імʼя міста має:

—відповідати вимогам законодавства щодо засудження та заборони пропаганди російської імперської політики в Україні;

— відповідати  вимогам законодавства щодо стандартів державної мови;

— бути унікальною:

—  відповідати географічним особливостям розташування;

— відповідати історії або культурі;

— відповідати правопису власної назви.

«Південне» не є унікальним, адже в Україні є міста з цією ж назвою, не відповідає географічним особливостям, бо Южне розташоване на території ПІВНІЧНОГО Причорноморʼя, не відповідає правопису власних назв, адже це прикметник, а власна назва має бути іменником. Зрештою, «Південне» може бути не затверджене через обовʼязковий критерій від Держави «Відповідність вимогам законодавства щодо засудження та заборони пропаганди російської імперської політики в Україні», адже є перекладом існуючої назви із відверто російським походженням. 

Крім того, що назва «Південне» не відповідає більшості критеріїв, період подання заявок із варіантами завершився ще 10 вересня, тож наразі заявки вже не приймаються.

Так, на засіданні робочої групи 19 вересня розглянули лист мешканця Южного, який не встиг вчасно подати заявку, і його варіант «Янтарне» до списку внесено не було. 

   Зазначимо, що завтра на обговоренні має зʼявитися міський голова Володимир НОВАЦЬКИЙ як голова комісії.  До цього моменту він ігнорував найзапеклішу дискусію у місті.

Читайте також: Погрози та публічні образи: як перейменування Южного ризикує стати одним з найтоксичніших соціальних процесів в історії міста