На засіданні сесії Южненської міської ради 14 грудня депутати не погодили Програму забезпечення діяльності комунального підприємства «Муніципальна варта».

Як виявилось, вже понад рік співробітники підприємства охороняють один з приватних обʼєктів на території Южного. Про це повідомив депутат Южненської міськради, голова депутатської комісії з питань бюджету Сергій КОЗАК.

«Ми виявили порушення, щодо того, що «Мунварта» за бюджетні кошти охороняє обʼєкт, що зданий у оренду комерційній структурі. Коли ми на комісії поставили питання керівнику підприємства про те, чи є у них договір з власником, то він відповів, що договору нема. Саме тому ми зупинились з бюджетом, бо ми не можемо фінансувати підприємство, де виявлені такі порушення», — зазначив Сергій КОЗАК.

Секретарка Южненської міськради Оксана ВОРОТНІКОВА зауважила, ще до початку повномасштабного вторгнення, у «Мунварти» була ліцензія на охоронну діяльність. Але її строк не був подовжений. Тож наразі підприємство охороняти приватні обʼєкти не може.

«Після початку повномасштабного вторгнення ми вирішили розширити цей комунальний заклад для охорони обʼєктів інфраструктури громади, для несення служби на блокпостах. Пізніше кожен співробітник «Мунварти» уклав договір із поліцією, тобто підприємство допомагає правоохоронцям. Я вважаю, це добре. Адже у нас відверто невеликий штат співробітників поліції. Згодом у нас ліквідували блокпости, тобто потреби у їх охороні не було. Та у «Мунварти» є свої пости для охорони: обʼєкти інфраструктури, школи, дитсадки і так далі. Але на комісії виявилось, що один з таких постів є у готелі «Елада»,— розповідає Оксана ВОРОТНІКОВА.

Як зазначає посадовиця, замість укладання договору із охоронною фірмою, готель користався послугами комунального підприємства, про що і дізнались депутати на комісії.

Штат «Муніципальної варти» складається з 60 осіб. На їхнє забезпечення у проєкті-рішення планувалося майже 22 мільйони гривень: на заробітні плати, обладнання, інвентар та інше.

Тож тепер за протокольним дорученням будуть створені дві комісії з приводу «Муніципальної варти» задля оптимізації підприємства. На них розглядатимуть графіки роботи, що саме обслуговує підприємство і що охороняє, та чи є потреба у такій кількості штатних одиниць.