Сьогодні, 6 вересня, в Южному вийшов на рейс студентський автобус. Вперше в історії міста транспорт організовано не Одеським припортовим заводом та держпідприємством “МТП “Південний”, а міською владою, зокрема після звернень мешканців та депутатів. Фокус поспілкувався з першими пасажирами.
Більшість южненських студентів цілком логічно обирають вищі навчальні заклади Одеси. Роками значно дешевшими та комфортнішими, ніж 68-ма маршрутка були “студіки” від містоутворюючих підприємств. У звʼязку зі зміною фінансування не профільних напрямків та критичною ситуацією на ОПЗ та в порту, у 2021 році автобуси були скасовані. Через збільшення кількості пасажирів перевізник “Північтранс” додав транспорт, але не комфорт.
До речі студентів теж возитиме “Північтранс”. Автобус відʼїжджає з проспекту Миру о 6:30. Зупинки робить лише біля основних ВНЗ, кінцева біля “Політеху”. Звідти виїжджає в Южне о 15:00.
Перший рейс автобус здійснив напівпустим, із 20-ма пасажирами. Але варто зазначити, що у частині закладів навчання починається у середині вересня.
“Я навчаюсь в Університеті імені Мечникова. На цьому студентському ще не їздила, але його маршрут набагато зручніший за 68 маршрутку. Гроші ті самі, але з Політеху я можу або пішки пройтись до свого університету, або поїхати на тролейбусі до Довженка. Звісно, хотілося б, щоб автобус доїжджав до Мечникова. Але найбільша зручність у тому, що і відʼїжджає він також з Політеху і не доводиться добиратись до міського саду, як це було зі старим студентським”,— розповіла студентка четвертого курсу Юлія.
“Я навчаюсь у Юридичному коледжу НУ “ОЮА”, це на Аркадії. Від кінцевої зупинки автобуса мені ще треба їхати на тролейбусі, а потім пішки йти. Але це у будь-якому випадку зручніше за 68 маршрутку. Від дому зупинка доволі далеко, йду хвилин 15-20, зручніше було б, наприклад, на автостанції, або зверху проспекту. Сам автобус подобається, майже бізнес-клас. На ньому ще не їздив, але зараз з хлопцями займемо “галерку” і, думаю, будемо гарно себе почувати”, — поділився Ілля, студент першого курсу.
“Навчаюсь у Одеській державній академії будівництва та архітектури, це недалеко від ОНМУ. Мені доволі близько від однієї з зупинок, які зазначені у маршруті, тому я думаю, що для мене автобус дуже зручний. І від дому теж близько, буквально 3 хвилини йти. Я вже їздила на маршрутці на навчання, впевнена тут буде набагато комфортніше і зручніше. Особливо радує відсутність зупинок по дорозі, тобто лише в Одесі, вже біля університетів. Буде час спокійно дійти та навіть кави випити. Загалом у ролі студентки я лише декілька днів, це дуже цікаво і незвично, але прикольно, мені подобається”, — зазначила Лілія, студентка першого курсу.
Пасажиромісткість автобуса 55 місць. В управлінні економіки нам повідомили, що усього отримали 80 заявок. У випадку, якщо їх буде більше, то збільшать і кількість автобусів. Також, за умови високого попиту, розглядають можливість введення проїзних квитків зі зменшенням вартості проїзду. Наразі він коштує 50 гривень.