
Вже вдруге до Южненської громади приїхали представники Благодійного Фонду “Право на захист”. Фонд є партнером Агентства ООН у справах біженців в Україні. Протягом тижня представниці організації приймали та опрацьовували заяви мешканців громади на фінансову допомогу у розмірі 6 660 гривень. До співпраці з Южненською громадою ООН залучила ГО “Моє місто”. Реєстрацію подовжено до кінця року.
“Співпрацювати із цією організацією ГО “Моє місто Южне” почала ще наприкінці весни. На першій зустрічі ми озвучили всі проблеми і потреби нашої громади. І нарешті “Право на захист” приїхали до нас вже вдруге. Ця програма продовжиться до кінця цього року. Тобто представники організації будуть приїжджати до нас в місто раз на місяць”, – зазначила Оксана ВОРОТНІКОВА.

Зважаючи на попередній досвід, цього разу було вирішено змінити порядок прийому громадян. Адже минулого разу мешканці стояли у “живій” черзі. Зараз були введені списки з точним часом прийому. За день працівники Благодійного Фонду опрацьовують близько 100 заявок. Всього протягом тижня було прийнято близько півтисячі звернень. Цього разу ГО “Моє місто Южне” знову залучила для допомоги мешканцям Южненської громади понад три мільйони гривень.

“Коли представники Фонду приїжджали вперше, ми отримали багато негативних відгуків, адже зараз літо і дуже спекотно на вулиці. Сьогодні у кожної людини є певний час, і вони спокійно приходять до реєстрації. В цілому, люди цим задоволені, адже не треба витрачати багато часу”, – розповів Максим КУШНІР.
Єдиною складністю зараз Максим КУШНІР називає те, що часто мешканці приходять до кінця не ознайомившись із категоріями, яким допомагають, тож можуть просто втратити час біля пункту прийому документів.
Нагадаємо, реєстрація заявок здійснюється за трьома критеріями:
– внутрішньо переміщені особи (ВПО) від 24 лютого 2022 року;
– особи, в яких після 24.02.2022 погіршився стан здоров’я та мають довідки про операції, інсульти, інвалідності, ускладнення, набуття нових діагнозів або погіршення старих після 24.02.2022;
– люди, які повернулись до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни через військові дії від 24 лютого 2022 року.

“Я переїхав із родиною понад рік тому, навесні. Взагалі, родом з Миколаєва. Також колишній військовослужбовець, відстоював Миколаїв і Херсон, потім дійшов аж до Нової Каховки. З певних причин по здоровʼю покинув лави ЗСУ ще й третя дитина народилась. Тож заробітку як такого зараз немає. А дітей треба годувати, збирати до школи, в садок, памперси… Допомога зараз дуже актуальна, через стан здоровʼя служити не можу, я переніс дві операції, а на роботу зараз дуже важко влаштуватися”, – розповів Сергій.
“Ми були в Польщі майже пів року. Потім дитині треба було робити операцію, а ми вже дуже сумували за домом, тож вирішили лікуватись в Одесі. Ми робили дві операції, на це пішло дуже багато коштів… Для нас це дуже велика допомога”, – розповіла Ольга із сином Олексієм.

“Мій чоловік 19 квітня набув статусу онкохворого. Йому поставили діагноз “карцинома щоки з метастазами у лімфовузли”. Втратив роботу і зараз ніде не працює. На лікування йде багато коштів. Дуже хотілося б отримати хоча б ці 6 660 гривень, теж би знадобилися. Сьогодні зранку прийшла, записалась. Доволі зручна така система з часом”,- розповіла пані Наталя.
Коли представники Благодійного Фонду “Право на захист” приїдуть знову буде оголошено на сторінці у Facebook ГО “Моє місто Южне”.