У День Конституції України директорка Южненського музею Тетяна ЄРОШЕНКО провела екскурсію містом, а саме памʼятниками та символами, у яких використана державна геральдика.
На жаль, екскурсія була нечисельною, попередньо заклад не робив серйозного анонсу. Та невелика кількість екскурсантів не завадила проведенню заходу. Ознайомча прогулянка розпочалась на ґанку ПК “Дружба”. Там пані Тетяна розповіла історію найбільшого у місті державного прапора: його розмір 3х5 метрів. Цей стяг вивісив директор “Южного Електротехнічного заводу” Валентин МАРТИНЮК у День Прапора у 2014-му році, після початку вторгнення рф на територію України. Наступного дня полотно було передано до міської ради й встановлено на Якорі, при вʼїзді у місто. Та через велику парусність полотно просто зігнуло щоглу. Попри все, зазначила Тетяна ЄРОШЕНКО, це було дуже потужно та патріотично.
Саму екскурсію провели у парку кованих фігур. Його в Южному створили за ініціативи Петра КУТИНЦЯ та колективу Палацу культури “Дружба” у 2012 році. У Палаці у ті роки проводили фестиваль народної майстерності, на який, зокрема, приїжджали ковалі з усієї України. І на пам’ять залишали якийсь виріб. Так у 2011-му році Южне отримало знамениту підкову, її однією з перших встановили у сквері.Підкова завжди була символом щастя та удачі, а державний герб у ній показує, кому ця удача належить.
Ще один експонат — кована яблуня. Сама фігура символізує єднання усіх національностей, що живуть у нашій громаді та тих, хто приїхав за часів СРСР на будівництво Одеського припортового заводу. Скульптуру в 2010-му році створив южненський коваль Віталій КВАК. Тоді її встановили біля сучасної будівлі виконкому, на той момент — довгобуду. Вже у 2011-му році яблуню довелось забрати на реконструкцію, адже її понівечили чи то відпочивальники, які скидали це на місцевих, чи то місцеві, які скидали на відпочивальників… До скверу онолена яблунька переїхала у 2013-му році.
Гід розповіла історію кожної кованої фігури та лавочок із прислівʼями. А допитливий юний гість ставив все більше і більше питань стосовно кожної фігури.
“Напевно, кожен заклад складає план роботи до Дня Конституції. Звісно, ми могли б провести виставку і в наших стінах. Але ми на маємо як таких експонатів. Ну, покажемо ми як виглядає прапор чи герб, ну і що з того? Якщо розповідати загалом про герб і прапор, то це всеукраїнська історія, яка до нашого міста дуже мало привʼязана. А ми намагаємось будь-яку тему розкрити через життя нашого міста. Тож ми вирішили провести цю екскурсію і показати експонати просто неба. Добре, що вони у нашому місті є. А відповідно, ми повʼязуємо з цим якусь історію, яка відбувалась в Южному: як були встановлені ці обʼєкти, як це все відбувалося, яка була мета. Таким чином складається якась цікава історія”, – розповіла Тетяна ЄРОШЕНКО.
З 1 липня, Южненський міський музей проводитиме екскурсії містом, не лише на тему державності. Охочим буде запропоновано декілька маршрутів, усі вони розраховані на 45-60 хвилин, аби не втомлювати людей. Екскурсії проходитимуть зранку та ввечері. Слідкуйте за соціальними мережами Палацу культури “Дружба”, аби дізнатись графік проведення прогулянок.
28 червня до Дня Конституції України Тетяна ЄРОШЕНКО отримала відзнаку від Южненського міського голови за вагомий внесок у розвиток музейної справи.