У адмінбудівлі востаннє у 2023 році зібрались депутати на засідання сесії міської ради.

Засідання одразу розпочалось з перерви, адже у цей день громада прощалась зі своїм захисником Віталієм Вікторовичем ГОРБАЧЬОВИМ. Тож більшість посадовців та депутатів пішли саме туди.

На порядку денному стояло 65 та три додаткових. Більшість з них стосувалися погодження фінансування комунальних підприємств на наступний рік, затвердження низки програм, а також земельні питання.

Одне з найважливіших питань – затвердження варіантів назв міста, що будуть направлені до Києва. Це назви «Південне», «Порт-Аненталь/Аненталь» та «Оріяна». Жодне з них депутати не підтримали більшістю. Южненська міськрада мала надіслати варіанти назв до кінця цього року. Та тепер є ймовірність, що Верховна Рада самостійно обере назву для міста.

Під час засідання керуючий справами виконкому Владислав ТЕРЕЩЕНКО зачитав відповідь від Нацкомісії зі стандартів державної мови, яка підтвердила, що назва «Південне» не суперечить правилам та стандартам української мови. В усному форматі посадовця запевнили у тому, що назву «Южне» зі списку на перейменування не приберуть.

Водночас секретарка міськради Оксана ВОРОТНІКОВА зазначила, що відповідь на лист, який надіслали депутати щодо назви «Южне», досі не надійшла, тож «надія ще є».

«Настільки багато викликів нам зараз дає життя, настільки загострилась ситуація на фронті, ось про це ми повинні думати і Верховна Рада в першу чергу. А не перейменування Южного, ще й з 1 січня. Я розумію, що комісія відпрацювала, люди проголосували. Але ж ми написали листа, де все аргументовано, вказані чіткі норми законодавства, що ми не підпадаємо під Закон. До листа ми додали протокол ведення тієї сесії, де ми приймали рішення про перейменування. Звісно, ми підклали туди і чотири тисячі підписів людей, які продовжили збиратись зараз, коли ми розпочали процедуру перейменування. Все зробили, лише чекаємо на відповідь»,— розповіла Оксана ВОРОТНІКОВА.

Не обійшлося і без довгих дискусій. Одним з проєктів-рішень, що викликав обурення депутатів, стало питання забезпечення «Муніципальної варти», адже, як виявилось, підприємство охороняє приватні обʼєкти.

Крім того, зі спорами обговорювали Програму протидії злочинності та посилення публічної безпеки на території Южненської міської територіальної громади, яка передбачає виділення коштів на потреби поліції у розмірі 733 тисячі грівен.

У залі пролунала думка, що місцева влада використовує поліцію у власних інтересах. Так, депутат Олександр ГРЕЧКІН згадав інцидент із викликом правоохоронців, щоб перевірити на тверезість секретарку міськради Оксану ВОРОТНІКОВУ.

Також важливим питанням стала фінансова допомога Одеському припортовому заводу. Нагадаємо, що після відвертого піару на допомозі заводчанам міській владі таки довелось діяти, адже близько 2500 тисяч працівників не отримують зарплатню понад півроку.

До того ж на сесії депутати прийняли бюджет на 2024 рік. Про це у деталях читайте згодом.