Управління стратегічних розслідувань в Одеській області скерувало до Національного агенства із запобігань корупції матеріали про можливе порушення Володимиром НОВАЦЬКИМ вимог Закону “Про запобігання корупції”. Мова йде про статтю 28, яка стосується конфлікту інтересів.

У квітні цього року Нацполіція розпочала збір доказів про ймовірне скоєння адміністративних правопорушень під час призначення НОВАЦЬКИМ собі премій у 2022-му та 2023-му році. 

У відповіді на інформаційний запит журналістів Фокуса поліціянти зазначають, що в діях очільника Южненської громади можуть вбачатися ознаки адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Відповідальність за їх вчинення передбачена частинами 1 та 2 статті 172-7 Кодексу про адміністративні правопорушення.

відповідь Управління стратегічних розслідувань в Одеський області на інформаційний запит

Володимиру НОВАЦЬКОМУ тепер може загрожувати складення адміністративного протоколу від НАЗК щодо правопорушення, повʼязаного з корупцією. А також штраф від 1 700 до 3 400 гривень за неповідомлення про реальний конфлікт інтересів у нього, а також – від 3400 до 6800 грн за рішення в умовах реального конфлікту інтересів.

Раніше наше видання писало про те, що з січня 2022-го року по липень 2023-го міському голові було нараховано близько 1 мільйона 127 тисяч гривнень. Тобто в середньому 62 тисячі на місяць. У цей період Володимир НОВАЦЬКИЙ щомісяця отримував надбавки, а премія інколи сягала 130 відсотків окладу.

Протягом останніх двох років в Україні набирає обертів практика, коли суд відстороняє міських голів від виконання обов’язків за вчинення корупційного адміністративного правопорушення. Так, грудні 2022 року суд прийняв таке рішення у справі очільника Чернігова Владислава АТРОШЕНКА, у липні цього року – міського голову Рівного Олександра ТРЕТЯКА. 

Читайте також: Премії у 130% та 120 тисяч гривень матдопомоги: у скільки обходиться бюджету робота Южненського міського голови і його заступників під час війни.