У Палаці культури “Дружба” пройшла вистава “Багіні” за пʼєсою Наталі Уварової. Артисти грають спектакль вже втретє. Вперше презентація пʼєси у Южному відбувалась 30 квітня. Як розповіла режисерка закладу Альона Назарук, на прохання мешканців, які не встигли потрапити на премʼєру, у рідному закладі пʼєсу грають вдруге, також артисти вже виступали у Нових Білярах.

Сюжет пʼєси розгортається у селі, де традиційно усі один одного знають, навколо чотирьох колишніх однокласниць та чоловіка однієї з них. Одна з жінок, на імʼя Танька, міська ексбізнеследі, повертається до села, та влаштовується на роботу секретаркою до сільради. Чоловік іншої героїні, Аньки, газовик Михайло, не втрачає можливості позалицятись до міської “багіні”, а уважно стежать за цим дві куми Валька та Оксанка — “багіня бухгалтерії”. 

Ролі у постановці зіграли працівники ПК “Дружба” режисерки Альона НАЗАРУК, Вероніка ДАРІЄНКО та Анастасія ПРИТИКІНА, багіню з міста зіграла Юлія СТАНКЕВИЧ, а сільського “мачо” відтворив Василь ЯЦКІВ, керівник ансамблю “Чудасія”. 

“Цей твір обрала через його легкість, він ні до чого не зобовʼязує, щоб люди відпочили. У наш складний час людям потрібно відірватися від буденних проблем, новин, які кожного дня нас наздоганяють. Ми робили цю постановку між роботою. Усі актори — наші колеги з Палацу культури, окрім Юлі [ред.: виконавиця ролі багіні з міста Юлія СТАНКЕВИЧ], але вона також колись у нас працювала. Вистава вимагає репетицій і не однієї чи двох. Два заняття — це нічого для репетиції вистави. А ми тут усі на місці кожного дня, не зважаючи на те, що і поточної роботи повно. Ми відкладали підготовку до вистави два рази точно, бо розуміли, що ми маємо готуватися до інших заходів у Палаці культури. Ми усі колеги, тому розуміли це. Саму ідею я запропонувала ще восени, а показали ми виставу лише навесні. Репетиційний період ми почали після новорічних заходів, так начитували-начитували, якби такими темпами, як ми проводили репетиції можна було показати одразу, як ми були готові, можна було б не розтягувати. Нас відволікало те, що проходить багато тематичних, патріотичних заходів, у яких ми також беремо участь”, – розповіла акторка і постановниця спектаклю Альона НАЗАРУК.

Оригінальна пʼєса написана драматургинею Наталею Уваровою, яка родом з Мелітополя і сюжет також розрахована на іншу локацію. Альона Назарук адаптувала сценарій під глядача з Южненської громади, аби було цікавіше дивитись. Режисерка змінила деякі деталі у відстані до згадуваних міст, а також мову викладу. В оригіналі пʼєса зустрічається більша кількість русизмів, “суржику” та нецензурної лексики.

Публіка тепло зустріла спектакль, наприкінці виступу аплодувала артистам стоячки. Чи повторять у Палаці культури виставу ще наразі невідомо.