У Южному, в пʼятницю, 5 квітня, офіційно свої двері відкрив молодіжний простір «Youth Space».

“Youth Space” – це проєкт громадської організації «Агенція розвитку міста Южного», який виконується в рамках грантової програми «ТРИМАЙ». На відкриття простору площею 24 квадратних метри команда отримали грант сумою півмільйона гривень.

До кінця квітня, а саме стільки діятиме програма у Южному, заплановано 20 заходів з неформальної освіти, 6 зустрічей англомовного клубу, а також ігрові та кіно-вечори. Про всі заходи у просторі анонсують у соціальних мережах.

Крім організованих заходів, простір працює і як коворкінг. Сюди можна прийти та попрацювати у спокійній атмосфері.

Після завершення програми простір відійде КЗ ПДТЮ «Мрія». Там діти з викладачами зможуть проводити заняття з вокалу, декоративно-прикладного мистецтва та інші.

На офіційному відкритті голова «Агенції розвитку» Ілля ЮРЧЕНКО розповів про програми, до яких долучається южненська молодь. Одна з таких програм – “UpShift”. Дві команди активної молоді Южного пройшли на третю хвилю програму.

Учасниця однієї з команд «Медіакомпас», Ольга КОЗЕЛ, що в рамках програми пройшла навчання з медіаграмотності та розробила концепцію проєкту, який має на меті подолати безвідповідальне споживання та розповсюдження інформації молоддю Южненської громади.

Ольга КОЗЕЛ стане спікеркою тренінгу «Фейк≠факт», який пройде 7 квітня у молодіжному просторі.

Крім цього, навчаючись лише в 11 класі, Ольга КОЗЕЛ стала комунікаційною проєкту «Youth Space»:

«Це сталося дуже незаплановано, насправді. Спочатку я погодилась допомагати із соцмережами «Штабу волонтерів», де була лише частиною великої команди інформаційників. А потім громадська організація «Агенція розвитку міста Южного» виграла грант і потрібна була одна людина суто для комунікацій. Запропонували мені, а я, звісно, погодилася. Це займає досить багато часу. Доволі складно поєднувати зі школою, але все можливо, коли поряд люди із спільним цінностями».

На офіційному відкритті також були присутні представники Дитячого фонду ООН UNICEF Володимир ЦОЛОЛО і Данило МЕДЕРИЦЬКИЙ та представниця міської ради Олена БАРАНЕЦЬКА.

Як розповів Ілля ЮРЧЕНКО зайнятись створенням молодіжного простору вирішив зайнятись саме через запити від молоді.

«Молодь сьогодні проводить вільний час сидячи за компʼютером, або гуляючи з друзями, але переважно ці прогулянки проходять в Палаці культури, або в закладах, де продається алкоголь. Власне, ми подумали, що не вистачає таких просторів і місця, де можна проводити неформальну освіту. Такі простори в багатьох громадах України, в тому числі і в сусідніх. Ми дуже хотіли таке саме мати. Прикладом і трохи тригером для цього стало відкриття Вознесенького центру для молоді»,— зазначив Ілля ЮРЧЕНКО.

Також на відкриття представили частину команди, яка долучилась до відкриття молодіжного простору: координатор проєкту Віктор ЛІ, член команди Антон ТКАЧЕНКО, психологиня Юлія МІЩИХА.

На заході також підписали меморандум про співпрацю із Южненською міськрадою. А після завершення офіційної частини усіх присутніх пригостили тортиком.

Ця публікація була створена за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з громадською організацією YouthUp за підтримки Німецького банку розвитку KfW. ЇЇ зміст є відповідальністю «Фокус. Медіа» та необов’язково відображає позицію партнерів»