У Палаці культури «Дружба» відбувся показ документального фільму Суспільного Мовлення «Майдан Гідності» до Дня Гідності та Свободи.

Кінострічка розповідає історії одразу трьох революцій: Революцію на граніті 1990 року, Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію гідності 2013 року. У фільмі переплітаються кадри кінохроніки з історіями очевидців. Голосами стрічки стали відомі діячі культури, активісти, журналісти та політики, які особисто пережили події Майдану.

Серед них журналістка й телеведуча Суспільного Мирослава БАРЧУК, політичний експерт Олексій ДОНІЙ, ексголова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ЯТРОВИЧ, актор театру та кіно Євген НИЩУК, адвокатка сімей Небесної сотні Євгенія ЗАКРЕВСЬКА, учасники гурту «ТНМК» Фоззі та Олег «Фагот» МИХАЙЛЮТА, учасник гурту «Мандри» Сергій ФОМЕНКО, бандурист і лірник Тарас КОМПАНІЧЕНКО та інші.

Режисерка ПК «Дружба» Ольга ЛЕЩЕНКО розповіла, що деякі плани на День Гідності зіпсувала погода. Одним з таких планів було відкриття нової конструкції на Еспланаді Памʼяті, та через погодні умови захід перенесли. Тож вийти з ситуації вирішили саме показом документальної кінострічки.

«Мабуть, зараз війна перекриває ці спогади про ці події, це здається вже таким «дитячим садочком», але їх все одно не треба забувати, бо це була сходинка до нашої незалежності. Це була боротьба. Зараз, все, що стосується цієї боротьби я можу дивитись лише зі сльозами на очах. Я розумію, що в нас вже розхитана нервова система, ми вже неадекватно це все сприймаємо, але я не можу спокійно дивитись. Я розумію, що нічого не закінчилось. Тобто як в 1990 році боролися, так і зараз. Жертви страшні і це не може залишити байдужим, просто як новини ти дивитись на це не можеш»,— розповіла Ольга ЛЕЩЕНКО.