У Южному відзначили День театру. Захід відбувся 27 березня у Палаці культури «Дружба».

Свої виступи презентували чотири театральні студії Южненської громади: театральний колектив «Етюд» Сичавського будинку культури, Новобілярський колектив «Талантіум», ляльковий театр «Чарівний ліхтарик» та театр-студія «Рампа».

Кожен з колективів презентував театральну виставу, окрім лялькового театру «Чарівний ліхтарик» під керівництвом режисерки ПК «Дружба» Вероніки ДАРІЄНКО. Натомість діти зробили парад ляльок, показавши десять з понад шістдесяти театральних атрибутів.

Як розповіла очільниця театрального гуртка, презентувати себе вирішили саме у такому форматі через те, що наразі нова вистава у стані підготовки, а показувати уривки не хотілось, аби потім глядачам було цікаво дивитись.

Ляльковий театр «Чарівний ліхтарик» єдиний, у Южненській громаді, представник не звичного глядачеві драматичного театру. Вероніка ДАРІЄНКО зазначає перевагу театру ляльок у тому, що це вид діяльності для тих, хто поки боїться сцени, але хоче проявити себе у акторському мистецтві, адже актори «ховаються» за ширмою.

«Колись до мене одна мама привели хлопчика і казала: «Він не награвся ще в ляльки і хоче ще погратися. Чи можна у вас це зробити?». Тому, ті, хто хоче ще погратися в ляльки, але в ляльки такі більш дорослі, ми теж запрошуємо до себе в ляльковий театр. Тому що це завжди цікаво, це теж не легка робота. Діти, які в нас займаються зараз, не вірили навіть самі, що виявляється тримати ляльку – це настільки важко, що до цього теж потрібно готуватися. Ми робимо вправи з руками, й дома діти роблять зарядку, для того щоб рука звикала. Бо протягом мінімум півгодини потрібно тримати ляльку, а це справді важко і для спини, і для рук»,— розповіла Вероніка ДАРІЄНКО.

Крім цього, актори лялькового театру, здебільшого – діти, адже дорослі за ширмою і не вміщаються. Часто випускники «Чарівного ліхтарика» продовжують свій творчий шлях у театрі-студії «Рампа» під керівництвом режисерки ПК «Дружба» Альони НАЗАРУК.

Сьогодні одразу дві групи вихованців Альони Євгенівни показали свої виступи – молодша та старша. Дітлахи презентували казку Василя СИМОНЕНКА «Цар Плаксій і Лоскотон», а дорослі – компільовану інсценівку з пʼєси Миколи ГОГОЛЯ «Ревізор».

Під заходу також провели вікторину із солодкими призами на знання історії театру. Після завершення концерту усім присутнім театралам також роздали солодощі.

«Сьогодні Міжнародний день театру і дітей варто більше знайомити з цим мистецтвом. У нас є і теоретичні занятті, і практичні. На теорії ми також проходимо наших визначних акторів, режисерів, драматургів. Вони просто коротку памʼять мають, але все одно, десь-колись-щось та відкладеться. Отож і глядачам корисно було почути, може вони щось підчерпнули для себе нове з сьогоднішнього заходу, почули щось цікавеньке, провели гарно вечір і таким чином долучилися до високого мистецтва»,— розповіла Альона НАЗАРУК.

Наприкінці заходу начальниця управління культури, спорту та молодіжної політики ЮМР Надія КОНОПАЦЬКА та начальниця відділу культури Ірина МОСКАЛЬЧУК нагородили усі колективи грамотами принагідно до Дня театру.