У Палаці культури “Дружба” 24 травня відбулась перша з двох екскурсій, організованих До Дня народження творчого закладу. Цього року Палац відзначає 35-річний ювілей, вперше двері для відвідувачів він відчинив 29 травня 1988 року.

Екскурсію відвідали учні 5-х класів Ліцею №2, а також інші охочі. У ролі екскурсовода виступила режисерка Палацу Ольга Лещенко. Вона не тільки розповідала про історію будівлі, а й підготувала ретроспективні знімки.

Перша локація, яку відвідали гості – серце будівлі, залаштунки Великої зали. Зараз сцена закрита пожежною завісою і не використовується за призначенням. Через відсутність достатньої кількості місць в укритті палацу культури, адже зала розрахована на тисячу осіб, а сховище – на 200. 

Наступною стала артистична кімната або «гримерка», де артисти готуються до виходу на сцену. Кожен гість зміг уявити себе справжньою зіркою, яка от-от має вийти до глядачів. 

Далі екскурсантам показали велику, малу та паркетну зали з боку глядачів. У паркетній залі, наразі, активно ведуться роботи з підготовки концерту, присвяченому ювілею Палацу.

Відвідавши костюмерну та студію звукозапису, діти та дорослі змогли дізнатися більше про роботу працівників та артистів Палацу культури. 

А також екскурсанти побачили клас найпершого з тринадцяти колективів ПК «Дружба» – лялькового театру «Чарівний ліхтарик»

Кульмінацією екскурсії стало відвідування даху будівлі, вхід до якого було прокладено через танцювальний клас ансамблю «Чудасія».  З даху можна ближче побачити центральні скульптури, розташовані на фасаді будівлі. Три жінки зображають трьох муз з міфів Давньої Греції: музики, театру та поезії. А ще звідси відкривається чарівна панорама на місто.

Заходи до дня народження Палацу культури тривають протягом травня. На сторінці закладу у Facebook можна побачити презентації його колективів, а ще узяти участь у шлешмобі “Я і палац”. Завершальним у серії заходів стане святковий концерт. Він відбудеться 28 травня у паркетній залі. Цього року через обмеженість місць, вхід буде лише за запрошеннями. Їх здебільшого отримали посадовці, друзі закладу та рідні учасників колективів.