Новий тендер на реконструкцію котельні зі встановленням когенераційної установки на Старомиколаївському шосе, 8 оголосила мерія Південного 5 листопада.
Зазначимо, що попередня спроба знайти підрядника для робіт, яку здійснили наприкінці жовтня, провалилася і пропозицію єдиного учасника відхилили. Замовником виступає управління капітального будівництва. Згідно з умовами нового тендера, оголошеного 5 листопала, заявки на участь приймаються до 21 числа, цього ж дня має відбутися аукціон.
Вартість робіт оцінили в 16,5 млн гривень, а закінчити їх необхідно буде до 20 грудня. Підкреслимо, що в попередньому тендері терміни закінчення робіт були такими самими. Тепер же переможцю конкурсу доведеться укластися в місяць.
Згідно з техзавданням, опублікованим у системі «Прозорро», підрядник повинен буде залити фундамент, виготовити і встановити металевий каркас будівлі, стіни і дах металевої будівлі, з усіма трубопроводами, кабелями, системою пожежогасіння тощо. Загалом у техзавданні зазначено понад тисячу позицій.
Експерти, опитані нашим виданням, заявили, що такі роботи, залежно від наявних ресурсів, погодних умов та інших чинників, займають у середньому три-чотири місяці.
На земельні роботи та закладення фундаменту потрібно в середньому від двох до чотирьох тижнів, монтаж металоконструкцій і каркасних елементів – місяць-півтора, електромонтажні роботи, прокладання кабелів, трубопроводів – до двох місяців, монтаж інженерного обладнання займає в середньому два-два з половиною місяці, оздоблювальні роботи – ще кілька тижнів, а пуско-налагоджувальні роботи можуть зайняти від двох до чотирьох тижнів.
Цікаво, що незважаючи на відсутність підрядника, мер міста Володимир НОВАЦЬКИЙ ще наприкінці жовтня заявляв, що був на місці робіт і переконався, що вони тривають повним ходом. Ми побували на Старомиколаївському шосе і переконалися, що роботи і справді ведуться. Без проведення тендера і вибору підрядника. Тобто хто їх веде – незрозуміло, адже офіційно виконавця робіт не існує.
А отже, якщо зараз, на стадії закладання фундаменту хтось зробить роботу неякісно, відповідати за це ніхто не буде. Якщо, когенераційна установка, яка має забезпечити теплом і світлом місто на випадок блекауту, не працюватиме, відповідальність за це нести теж буде нікому.
За словами депутатки Оксани ВОРОТНІКОВОЇ, яка також виїжджала на місце у складі комісії, керівник ЮТКЕ Андрій ШЕСТОВ повідомив їй, що роботи проводить КП своїми силами. Але якщо так, то чому в оголошеному 5 листопада тендері прописані роботи із закладення фундаменту? Якщо ці роботи вже майже завершені, за що міська влада збирається платити гроші підряднику?
«Коли ми побували на об’єкті, стало очевидно, що роботи виконуються досвідченими спеціалістами. Це професійне в’язання арматури для фундаменту, встановлення швелеру, використання дерев’яних і полімерних профелів для опалубки. Такі роботи потребують досвіду, – зазначила Оксана ВОРОТНІКОВА. – Ба більше, коли комісія прибула на місце, ми не побачили жодного працівника. Але щойно ми залишили будівельний майданчик, з-за рогу вийшли будівельники і продовжили роботу. Ми впізнали в них співробітників однієї відомої в місті будівельної компанії, яка багато років співпрацює з мером».
З огляду на всі ці факти разом, є серйозні підстави вважати, що тендер «виграє» та компанія, яка вже веде роботи без аукціону і підписаних договорів. Хочеться сподіватися, що якщо так станеться, правоохоронні органи зможуть дати відповідну оцінку діям усіх учасників схеми.