5 травня 2023 року прокурор Спеціалізованної антикорупційної прокуратури скерував до суду справу щодо заволодіння понад 1,3 млн грн посадовцями порту «Южний». Мова йде про виконувача обов’язків директора, головного бухгалтера та заступника директора ДП «МТП «Южний» на квітень 2020 року, – передає прес-служба САП. 

У межах досудового слідства встановлено, що у квітні – серпні 2020 року в.о. директора держпідприємства за попередньою змовою з головним бухгалтером та заступником директора з правових та майнових питань та за їх пособництва, забезпечив зайве нарахування собі та подальшу виплату заробітної плати понад встановлені законом обмеження. 

Зазначається, що попри встановлені Кабінетом Міністрів України обмеження нарахувань заробітної плати певним категорям керівників підприємств державного сектору у період карантину з квітня по жовтень 2020 року (на суму у 47 230 гривень), посадовець порту “Южний” незаконно забезпечив нарахування та подальшу виплату собі понад 1,3 млн грн. 

Дії в.о. директора кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, головного бухгалтера та заступника директора – за ч.5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України. 

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснювали детективи НАБУ за оперативного супроводу УСР в Одеській області ДСР НП України.