До економного споживання електроенергії, особливо у пікові години, на протязі всього року закликали енергетики українців.

“Що ми можемо зробити зараз? Економити споживання в пікові години. І якщо нас таких буде багато, то це спрацює. Тому. З 19 до 22 години. Кожного дня. Будь ласка економте електроенергію. Кожного дня. Увесь 2024 рік. Хай це стане звичкою”, – зазначив гендиректор Yasno Сергій Коваленко.

У пресслужбі “Укренерго” підкреслили, що цього року окупанти завдали вже три масовані атаки на українську генерацію, під час яких постраждали теплові та гідроелектростанції.

“Їх головна роль в енергосистемі – можливість швидко збільшувати виробництво електроенергії вранці та ввечері, коли споживання стрімко зростає. Сьогодні деякі з них не можуть це робити через руйнування, яких завдала російська армія”, – додали в компанії.

Там підкреслили, що енергосистема може безпечно працювати тільки якщо в ній витримується баланс: споживання електроенергії = виробництво електроенергії. Тому зараз необхідно зменшити споживання у вечірні години максимального попиту.

“Будь ласка, не вмикайте в цей період потужні електроприлади, або користуйтесь ними по черзі. Це допоможе енергосистемі безпечно пройти цей важкий період”, – наголосили в “Укренерго”.