Сина скандально відомих суддів Івана Аблова, якого підозрюють в умисному вбивстві, відпустили під домашній арешт. Таке рішення 10 квітня ухвалила слідчий суддя Київського райсуду Одеси Юлія Федулєєва.

Підозрюваний перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом до 26 квітня 2024 року. Він зобов’язаний носити електронний браслет, прибувати до правоохоронних органів на першу вимогу слідчого або судді, сповіщати про зміну місця проживання або роботи, утриматися від спілкування зі свідками у зазначеній справі, здати на зберігання свій закордонний паспорт.

27-річного Аблова підозрюють в умисному вбивстві, яке сталося в новорічну ніч у готельному комплексі «Золотий Бугаз» в селі Грибівка. Він посварився з охоронцем Ігорем Гергелем і наніс йому кілька ударів ножем у груди, від чого той помер, а Аблов покинув місце злочину.

15 січня цього року поліція затримала Аблова, а суд відправив його під варту без права внесення застави.

Іван Аблов — син відомого судді розформованого окружного адмінсуду Києва Євгена Аблова, який фігурує у низці гучних скандалів.

Так, 9 грудня 2013 року за кілька годин він розглянув і задовольнив позов громадянина, якому барикади на Майдані під час Революції Гідності нібито перешкоджали пересуватися. Аблов тоді зобов’язав МВС і мерію Києва розблокувати «автомобільні дороги і вулиці», на яких проходив Євромайдан (після чого «Беркут» намагався розігнати протестувальників у ніч на 11 грудня 2013 року).

Окрім цього він фігурує у справі про створення злочинної організації, яка збиралася захопити державну владу в Україні, разом з останнім головою окружного адмінсуду Павлом Вовком.

Мати фігуранта Юлія Аблова теж суддя — Комінтернівського райсуду Одеської області, яка ще у 2015-му році задекларувала дві квартири в Києві по 140 кв. м, Рorsche Panamera, високошвидкісний катер і 1,5 млн гривень грошового подарунка від своєї матері.