В соціальних мережах з’явилася копія розпорядження Олега КІПЕРА від 11 серпня про передачу коштів з місцевих бюджетів в обласний на забезпечення воєнних потреб. Такі листи мали надійти в районні адміністрації, а звідти спуститися нижче. Вимога збільшити фінансову допомогу підрозділам Збройних сил і Територіальної оборони цього разу досить конкретна, без абстрактних формулювань. У документі вказано, що мова йде про кошти передбачені на місцеві програми підтримки ТРО і ЗСУ та “вільного фінансового ресурсу з урахуванням перерозподілу непершочергових видатків”.
Так, зокрема, Одеська міська рада має виділити 386,7 мільйона гривень, Чорноморська 32,8 мільйона, а Южненська – 41 мільйон гривень. Усього Одеський район має віддати майже мільярд: 972 мільйони 350 тисяч гривень.
Зазначимо, що з початку повномасштабного вторгнення Южненська міська рада перерахувала з бюджету на різні потреби захисників 14 мільйонів гривень. Є рішення про виділення ще 4-х мільйонів. Станом на кінець липня цього року до казни громади надійшло 45 мільйонів податків з доходів фізичних осіб від військових.
У новому документі від очільника ОВА вказано, що місцеві ради мали провести відповідні засідання сесії для затвердження виділення коштів до 15 серпня. В Южному депутати зберуться 23 серпня.
Що передувало
Голова Одеської ОВА Олег КІПЕР 25 липня запровадив жорсткий моніторинг витрат державних коштів: “Попросив очільників міських і районних адміністрацій переглянути плани закупівель і віднайти внутрішні резерви для відбудови і допомоги армії”. Планувалося, що буде проведено фінансовий аудит закупівель, після перевірки усі необовʼязкові тендери скасувати, а, виділені на них, гроші перенаправлять на військові потреби, відбудову зруйнованої агресором інфраструктури та допомогу ВПО.
Ще раніше до представників місцевого самоврядування звернувся президент України: “Люди мають відчувати, що ресурси бюджетів використовуються справедливо й правильно. Кожен розуміє, про що йдеться. Бруківка, прикрашання міст, фонтани – почекають. Спочатку перемога”.
Але тоді йшлося про добровільний перегляд бюджету. Тепер в обладміністрації говорять про “централізоване забезпечення”. Тобто, якщо зараз місцеві депутати можуть впливати на напрямки, на які будуть спрямовані кошти, то після перерахування, їх долю визначатимуть вже обласні посадовці.