Сьогодні Україна відзначає День Гідності та Свободи. Це Державне свято, встановлене на честь початку двох революцій – 2004-го та Революції Гідності 10 років тому.

“10 років тому ми розпочали нову сторінку боротьби. 10 років тому українці провели свій перший контрнаступ. Проти беззаконня, спроби позбавити нас європейського майбутнього. Проти нашої неволі. 10 років тому люди об’єдналися не лише проти чогось, а й передусім за себе. Кожен за кожного. Всі ті, хто після силового свавілля відчув: це б’ють і мене, це боляче й мені, це удари по справедливості й правді, свободі, по нашому спільному завтра. Яким воно буде, якщо ми промовчимо, проковтнемо, будемо боятися, а не боротися? І тоді фактично відбулася перша перемога в сьогоднішній війні. Перемога небайдужості. Перемога хоробрості. Перемога Революції Гідності. Перемога народного спротиву, громадянського суспільства, подвигу Героїв Небесної Сотні та всіх, хто боровся за свободу в столиці та інших регіонах”, – зазначив президент України Володимир Зеленський у своїй промови з приводу Дня Гідності та Свободи.

Він також зазначив, що крок за кроком Україна робить все, щоб у колі зірок на прапорі ЄС, що символізує єдність народів Європи, сяяла й зірка України.

“20 років тому це була романтична мрія, 10 років тому – амбітна мета, сьогодні – це реалії, у яких уже неможливо зупинити наш рух уперед і подолання всіх обов’язкових стадій. Тож наш статус кандидата й подальші переговори про вступ мають неодмінно завершитися повноправним членством України в ЄС. І все це ми робимо попри війну”, – додає Зеленський.

Сьогодні до Києва прибула президентка Молдови Майя Санду.
Вона разом із подружжям Зеленських вшанувала пам’ять загиблих під час Революції гідності.