У сесійній залі Южненської міської ради відбулось друге засідання робочої групи щодо перейменування міста. 19 липня присутні ознайомились з презентацією історичних назв місцевості, варіантами, що вже надійшли до міської ради та обговорили подальші заходи. 

Заступниця начальниці управління економіки Олена КАМАЛОВА-КУТИНЕЦЬ показала презентацію з вже запропонованими варіантами та історичними назвами сіл, що входять до Южненської громади. 

Кожен варіант був обґрунтований за чотирма критеріями: походження назви, її варіанти вимови/звучність, унікальність та міжнародний варіант. В інтервʼю Олена КАМАЛОВА-КУТИНЕЦЬ розповіла, що також було запропоновано критерій “туристична привабливість”, але від нього відмовились, через його субʼєктивність. 

Серед історичних назв:
— Нова Сичавка
 (назва села, що знаходиться на території Южненської ТГ);
— Південне (переклад назви);
— Анненталь (перша назва села Нові Білярі);
— Тилігул (частина Тилігульського лиману входить до складу Южненської ТГ);
— Аджалик (Малий Аджалицький лиман входить до складу Южненської ТГ, в його акваторії розташовані містоутворюючі підприємства АТ “ОПЗ” та ДП “МТП “Південний”);
— Ольвія (історична спадщина півдня України, в минулому важливий торговельний та культурний центр півдня України). 

Начальниця відділу з питань внутрішньої політики та звʼязків з громадськістю Вероніка КЛІМОВА озвучила, що протягом двох тижнів з початку прийому заявок, до міської ради надійшло вже 50 листів, у них 37 (неповторюваних) назв:

— Портове;
— Юний;
— Мальдіви;
— Мадагаскар;
— Портофіно;
— Ріміні;
— Сардінія;
— Південноморськ;
— Сонячне;
— Надморʼє;
— Залужний;
— Ласкавий (або Ласкавий берег);
— Юго;
— Южан; 
— Джонсон; 
— Південний берег;
— Рожеве;
— Прибережне;
— Приморськ;
— Причерноморськ;
— Берегове;
— Іліопіль;
— Чайка;
— Південноморське;
— Терзиул;
— Любомирськ;
— Володимир;
— Мирослав;
— Благодатне; 
— Олімпійськ;
— Любомир.

Також у своїх зверненнях южненці вказували Південне та Анненталь. Найпопулярнішим варіантом наразі є Південне, його згадували у 20 листах. Цікаво, що в обговореннях у соціальних мережах назва одна з найбільш неоднозначно обговорюваних. На другому місці Анненталь – 4 листи. Третє між собою ділять Портове та Сонячне – по 3 листи.  

Одна з представниць робочої групи педагогиня Ліцею №4 Олеся ЧАЙКІВСЬКА озвучила, що діти також залучені до процесу обговорення. В інтервʼю ФОКУСУ вона розповіла, що разом зі скаутською організацією звернули увагу на варіанти Ольвія і Терзиул.

“Серед історичних назв дітям відгукнулась Ольвія, бо для них вона дуже милозвучна, ніжна, красива. Хоча, якщо подивитись історично, то це не наша Одещина, це вже Миколаївщина. Почали копати далі і подумали, що все-таки треба привʼязати до нашої історії. Почали думати про сучасну історію і діти, як раз, згадали про Владислава ТЕРЗИУЛА і запитали, чи можна так назвати місто. І ми почали думати, як можна назвати: Терзиулівка, Терзиулівець, Терзиулгород, словом навколо цього “танцювали”. Якщо чесно, я була дуже приємно здивована, бо це прізвище трохи важке для вимови і думала, що якщо їм Ольвія милозвучна, то це якось складніше. А діти кажуть, що ні, це ж наш альпініст. Почали про нього більше розпитувати, ділитися, хтось знає, де знаходиться дошка на його будинку [ред.: меморіальна дошка на будинку, де жив Владислав ТЕРЗИУЛ], на які восьмитисячники він підіймався, з якого він вже не повернувся, тобто їх дуже зацікавив Терзиул”, – зазначила Олеся ЧАЙКІВСЬКА. 

Директорка Студії телебачення “МИГ” Ольга ГОДОВЕНКО презентувала онлайн-платформу “ЄНазва Южному”. На її сторінках у соціальних мережах будуть обговорюватись запропоновані варіанти майбутньої назви міста, а також публікуватись усі новини повʼязані з перейменуванням. 

Окрім обговорення назви, було визначено варіанти подачі власних назв міста. Зокрема, анкети в електронному та письмовому форматах. Анкету у письмовому форматі можна буде заповнити у спеціальному наметі, який вже з цього тижня буде розташований біля ПК “Дружба” та працюватиме з 17:00 до 20:00 лише у вихідні дні. Там, мешканці міста зможуть подати заявку, верифікуватися вручну з фізичним паспортом або “Дією”.

анкета

Посилання на електронні анкети у Google Forms буде опубліковано згодом на офіційних ресурсах Южненської міської ради.

Надаємо, що свій варіант назви можна надіслати на електронну або фізичну адресу ЮМР. Пропозиції приймаються до 10 вересня. Наступного разу робоча група збереться за два тижні.