Президент США Джо Байден просить американський Конгрес про погодження додаткового фінансування з метою надання підтримки союзникам та партнерам.

Як повідомляється на сайті Білого дому, загалом президент США запросив $106 млрд для військової допомоги Україні, Тайваню та Ізраїлю. Україні передбачено 61,3 мільярда доларів, Ізраїлю із цієї суми дістанеться $14 млрд.

“Оскільки ми підтримуємо наших партнерів в Ізраїлі, Україні та в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, запит Адміністрації забезпечує фінансування для забезпечення готовності американських військ шляхом інвестування понад 50 мільярдів доларів США в американську оборонно-промислову базу шляхом фінансування поповнення та інших форми допомоги у сфері безпеки, як-от іноземне військове фінансування та Ініціатива сприяння безпеці Україні”, – зазначають в Білому домі.

Зазначимо, що у своєму зверненні до американського народу президент Сполучених Штатів Джо Байден наголосив про необхідність зупинити Путіна і ХАМАС.

За його словами, США стоять на переломному моменті історії, коли необхідно зупинити агресію Росії та терористів з угруповання ХАМАС, підтримавши водночас Україну та Ізраїль.

«ХАМАС і Путін представляють різні загрози, але вони мають одну спільну рису: вони обидва хочуть повністю знищити сусідню демократію, повністю знищити її», – сказав Байден.

Він наголосив, що ці конфлікти можуть здатися американцям далекими, і цілком природно запитати, чому це має значення для Америки.

«Забезпечення успіху Ізраїлю та України є життєво важливим для національної безпеки Америки, – заявив американський лідер. – Історія навчила нас, що коли терористи не платять ціну за свій терор, коли диктатори не платять ціну за свою агресію, вони спричиняють більше хаосу, смертей і руйнувань”.

Президент США продовжив стверджувати, що якщо США не допоможуть “зупинити апетит Путіна до влади і контролю в Україні”, він не зупиниться на вторгненні, перейшовши до інших завоювань в Польщі або в країнах Балтії.

Водночас Джо Байден пов’язав війну на Близькому Сході із російсько-українським конфліктом.

“Ви знаєте, напад на Ізраїль є відлунням майже 20 місяців війни, трагедії та жорстокості, завданих народу України, народу, який дуже сильно постраждав відтоді, як Путін розпочав своє повномасштабне вторгнення. Ми не забули про масові поховання, знайдені тіла зі слідами тортур, зґвалтувань, які росіяни використовували як зброю, а також про тисячі і тисячі українських дітей, насильно вивезених до Росії, викрадених у своїх батьків. Це огидно”, – зазаначив Байден.