Vista

Користувачі Twitter з синьою галочкою, які платять за просування свого контенту іншим користувачам, поширюють дезінформацію про війну РФ в Україні. Про це пише Економічна правда з посиланням на BBC.

Зазначається, що у соцмережі нещодавно було опубліковано багато оманливих повідомлень щодо нещодавніх заворушень у Франції, проте один вірусний пост минулого тижня також був присвячений військовій допомозі США Україні.

У публікації був прикріплений скриншот, який виглядав як заголовок із сайту новин, разом із зображенням двох гвинтівок.

“Французьку поліцію обстріляли з американських гвинтівок, які, можливо, прийшли з України”, – йшлося у заголовку.

Крім того, кілька акаунтів Twitter із підписками Blue поділилися цією публікацією, яку переглянули понад мільйон разів.

BBC відстежила, що повідомлення походить з  прокремлівських каналів у Telegram. 

Саме зображення, використане в дописі, з’явилося вперше у російському військовому блозі 2012 року про змагання зі стрільби на полігоні під Москвою.

Видання додає, що не змогло знайти жодної онлайн-статті з заголовком і зображенням, яке поширювалось у Twitter.

Також кілька облікових записів у Твіттері з синьою галочкою нещодавно поширили заяву про те, що Росія виявила в Україні “фабрики немовлят”.

Подібна ситуація трапилась наприкінці червня в центрі Краматорська на сході України в результаті російського ракетного обстрілу загинули вісім людей.

Одразу після атаки в дописі облікового запису з підпискою на Twitter Blue, який позиціонує себе як джерело новин, стверджувалося, що удар був завданий Україною помилково та влучив у військові казарми, де перебували війська НАТО та іноземні найманці.

GETTY IMAGES

Тим часом, запущений 5 липня застосунок Threads від Meta за перші два дні зібрав вже понад 70 млн користувачів. Threads є новою програмою, над якою працювала команда Instagram, для обміну текстовими повідомленнями. Сам інтерфейс чимось нагадує Twitter (застосунок називають його альтернативою).  

Програма доступна у більш ніж 100 країнах, зокрема й в Україні,  для iOS і Android користувачів, які можуть завантажити програму з Apple App Store і Google Play Store. 

У Threads користувачі можуть авторизуватись через  свій обліковий запис Instagram, і робити публікації до 500 символів, при цьому використовуючи посилання, фотографії та відео тривалістю до 5 хвилин.

Загалом Threads досить подібний до Twitter, оскільки користувачі також можуть писати як окремі пости, так і створювати ряд обʼєднаних однією темою повідомлень. 

Крім того, у Threads можна налаштувати приватність власних публікацій, щоб відповідати на них могли тільки люди, за якими ви стежите, згадані профілі чи будь-який користувач.  

Цікаво, що, створивши акаунт у Threads ви зможете його видалити лише з “батьківським” акаунтом Instagram. Такий підхід вже викликав неоднозначну реакцію користувачів.

Наразі застосунок недоступний на території країн-членів ЄС через нормативну невизначеність щодо використання персональних даних службою.

За матеріалами: Економічної правди.