В рамках робочого візиту до Америки президент України Володимир Зеленський зустрівся із президентом США Джозефом Байденом.

Під час прессконференції Байден заявив, що американський народ не може залишити Україну без допомоги. 

“Україна вийде з цієї війни сильною, гордою і міцно закріпленою у систему Заходу, якщо ми її не покинемо. Американці мають пишатися тією роллю, яку вони відіграли у підтримці успіху України. І ми продовжимо надавати Україні необхідне обладнання і зброю стільки, скільки зможемо”, – сказав він.

Він зазначив, що Путін зараз робить ставку на неспроможність Штатів допомогти Україні і цій війні, і саме тому Америка мусить довести, що він помиляється.

У зв’язку з цим, Байден сказав, що Конгрес США повинен схвалити додаткове фінансування для України. Він вважає, що історія суворо розсудить тих, хто повернеться спиною до боротьби за свободу, бо сьогодні на кону – свобода України.

“Якщо ми не зупинимо Путіна, він наражатиме на небезпеку свободу кожного майже скрізь. Путін продовжуватиме рухатися і потенційні агресори всюди будуть натхненними захопити те, що вони зможуть силою”, – підкреслив Байден. 

Він зазначив, що чітка двопартійна більшість людей у Сполучених Штатах і в Конгресі підтримують Україну.

Байден додав, що його команда працює з демократами і республіканцям у Сенаті для пошуку двопартійного компромісу для вирішення внутрішньополітичних питань стосовно кордону та імміграції, аби також підтримати нове фінансування для України.

Якщо цього не станеться, для Владіміра Путіна це стане “різдвяним подарунком”.

Зі свого боку Байден підписав рішення про надання 200 мільйонів доларів для оборони України.

«Я закликаю Конгрес вчинити правильно. Підтримати Україну й захистити свободу, – додав Джозеф Байден. – Ми бачили, що відбувається, коли диктатори не отримують покарання за смерті та руйнування, які вони спричинили. Вони йдуть далі. Загроза Америці, Європі та світу лише зростає».

У свою чергу Зеленський  зазначив, що українська економіка демонструє зростання на майже 5%, тож Україна поступово стає менш залежною від зовнішньої допомоги.

«Ми рухаємось у правильному напрямі. Я хочу обговорити з Президентом Байденом, як пришвидшити цей рух. Зокрема, посилення нашої протиповітряної оборони та спроможності знищувати логістику Росії, – наголосив Володимир Зеленський. – Наші цілі на 2024 рік чіткі – позбавити Росію переваги в повітрі й зірвати її наступальні операції. Я думаю, це реально».

Крім того, за його словами, серед пріоритетних питань зустрічі з Президентом США – спільне виробництво зброї та використання заморожених російських активів, а це понад 300 мільярдів.

“Ми маємо використовувати їх для захисту від російського терору”, – додав Зеленський.

За матерілами “Уніан”